Чи надавати додаткову відпустку за шкідливі умови праці вчителю інформатики

3357

Запитання

Відповідь

Створити на робочому місці належні умови праці, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці — обов’язок роботодавця (ст. 13 Закону України «Про охорону праці»).

Облаштовуючи комп’ютерний клас у школі, керуються вимогами ДСанПіН 5.5.6.009-98 «Улаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах», — обов’язковим для виконання нормативним документом. У ньому визначено критерії безпечного використання комп’ютерної техніки у навчально-виховному процесі.

Порушення ДСанПіН є підставою для дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Отож шкідливі умови праці в комп’ютерному класі школи апріорі недопустимі.

Натомість у Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці вказано на працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах.

Персональний комп’ютер є тією самою ЕОМ.

Тож особи, які виконують роботу на комп’ютері, мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох днів — незалежно від посади, яку обіймають. Одначе встановлено кілька умов:

  • обсяг роботи за комп’ютером має становити не менше 50% робочого часу
  • відпустку надають пропорційно відпрацьованому часу.

Міністерство соціальної політики України неодноразово надавало роз’яснення з цього приводу, зокрема в останніх листах від 11.08.2014 № 348/13/116-14 та від 21.09.2016 № 1344/13/84-16.

У навчальному закладі потрібно визначити спосіб обліку робочого часу вчителя інформатики за відповідних умов.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159327

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59521

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
79104

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6759