Чи надавати додаткову відпустку за шкідливі умови праці вчителю інформатики

3290

Запитання

Відповідь

Створити на робочому місці належні умови праці, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці — обов’язок роботодавця (ст. 13 Закону України «Про охорону праці»).

Облаштовуючи комп’ютерний клас у школі, керуються вимогами ДСанПіН 5.5.6.009-98 «Улаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах», — обов’язковим для виконання нормативним документом. У ньому визначено критерії безпечного використання комп’ютерної техніки у навчально-виховному процесі.

Порушення ДСанПіН є підставою для дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Отож шкідливі умови праці в комп’ютерному класі школи апріорі недопустимі.

Натомість у Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці вказано на працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах.

Персональний комп’ютер є тією самою ЕОМ.

Тож особи, які виконують роботу на комп’ютері, мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох днів — незалежно від посади, яку обіймають. Одначе встановлено кілька умов:

  • обсяг роботи за комп’ютером має становити не менше 50% робочого часу
  • відпустку надають пропорційно відпрацьованому часу.

Міністерство соціальної політики України неодноразово надавало роз’яснення з цього приводу, зокрема в останніх листах від 11.08.2014 № 348/13/116-14 та від 21.09.2016 № 1344/13/84-16.

У навчальному закладі потрібно визначити спосіб обліку робочого часу вчителя інформатики за відповідних умов.

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78511

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6520

Підбиваємо підсумки атестації педагогічних працівників

Підсумки атестації педагогічних працівників підбивають після того, як атестаційні комісії ухвалять відповідні рішення. З’ясуємо, як підбивають підсумки атестації, які документи оформлюють за її результатами
55038

Внутрішня система забезпечення якості освіти: два етапи розбудови

Питання внутрішньої системи забезпечення якості освіти не втрачає актуальності. Цей процес — постійний і потребує змін та удосконалення. Задля чого має функціонувати внутрішня система забезпечення якості освіти? Коротко про етапи її розбудови читайте у статті.
243

Особливості присвоєння педагогічних звань працівникам закладів загальної середньої освіти

За результатами атестації педагогічним працівникам закладів освіти присвоюють, зокрема, педагогічні звання. Розглянемо, які встановлено вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікації педагогічного працівника для присвоєння йому педагогічного звання
18449