Якщо наказ не зареєстровано вчасно, як виправити помилку

15313

Запитання

Відповідь

Документування управлінської інформації полягає у створенні документів, в яких фіксується з дотриманням установлених правил інформація про управлінські дії.

Накази нумерують у порядку їх видання у межах календарного року.

Накази з основної діяльності, адміністративно-господарських та кадрових питань мають окрему порядкову нумерацію.

Документи реєструють за групами залежно від назви, виду, автора і змісту документів. Наприклад, окремо реєструють:

  • акти органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та доручення вищих посадових осіб, запити, звернення, а також кореспонденція Верховної Ради України, що надійшли до установи
  • накази (розпорядження) з основних питань діяльності установи
  • накази (розпорядження) з адміністративно-господарських питань
  • накази (розпорядження) з кадрових питань (особового складу) відповідно до їх видів та строків зберігання.

Під час реєстрації наказ отримує умовне позначення — реєстраційний індекс, який складається з порядкового номера в межах групи документів, що реєструються.

І хоча локальний порядок надання реєстраційних індексів наказам визначають в індивідуальній інструкції з діловодства навчального закладу, зазначені вимоги не можуть бути порушені.

Отже, реєструвати накази необхідно у день їх підписання. А реєстрація «заднім числом» є порушенням вимог чинних нормативних документів, що можна кваліфікувати як підробка документів. Особи, винні у порушенні, можуть бути притягнені до відповідальності згідно з законодавством України.

Випадки несвоєчасної реєстрації документів неприпустимі у діловодній практиці.

І все ж, якщо з певних причин наказ не зареєстровано вчасно, його необхідно:

  • перевидати (оновивши дати виконання доручень)
  • зареєструвати у день підписання.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
72216

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57333

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
76712