Яких вимог дотримуватися під час зберігання журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці

10886

Запитання

Відповідь

Передовсім сторінки журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці мають бути:

  • пронумеровані
  • прошнуровані
  • скріплені печаткою.

Для шнурування використовують грубу нитку.

На звороті останнього аркуша журналу після виведення кінців нитки на них наклеюють аркуш паперу невеликого формату (наприклад, 40 × 50 мм) так, щоб частина кінців ниток (2-3 см) залишилася вільною. Над наклеєним аркушем паперу роблять засвідчувальний запис:

«Пронумеровано та прошнуровано 15 (п’ятнадцять) аркушів».

Далі особа, відповідальна за ведення журналу, зазначає:

  • свою посаду
  • особистий підпис
  • розшифрування підпису (ініціали, прізвище)
  • дату засвідчення.

Складові частини цього запису — зокрема назву посади й особистий підпис особи, відповідальної за ведення журналу, — розташовують так, щоб вони одночасно містилися і на останньому аркуші журналу, і на наклеєному на нитки аркуші паперу.

Підпис особи, відповідальної за ведення журналу, засвідчують печаткою навчального закладу, що проставляють так, аби відбиток печатки захоплював і наклеєний аркуш паперу, і останній аркуш журналу.

Строк зберігання цих журналів — 10 років після їх закінчення.

Відлік строку починають з 1 січня року, що йде за роком завершення справи у діловодстві.

Наприклад, якщо журнал закінчено у серпні 2016 року, то 10 років відліковують з 01.01.2017, а отже журнал слід зберігати до 31.12.2027 включно.

Як бачимо, журнал належить до справ з тимчасовим строком зберігання. Такі справи передають до архіву навчального закладу для наступного зберігання та користування лише за рішенням керівника закладу.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48483

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
155

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
161245

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31640

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59818