Які обов’язки чергового у навчальному закладі з цілодобовим перебуванням дітей щодо пожежної безпеки

2503

Запитання

Відповідь

Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974, набрали чинності 30.09.2016.

Організаційні заходи щодо пожежної безпеки у навчальному закладі з цілодобовим перебуванням учнів (вихованців) визначені у розділі ІІ цих Правил.

Так, у закладах з цілодобовим перебуванням учнів (вихованців) необхідно встановити чергування обслуговувального персоналу в нічний час без права сну протягом зміни.

Черговий повинен бути забезпечений:

  • фільтрувальними пристроями для саморятування під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість дітей та окремо для обслуговувального персоналу
  • комплектом ключів від дверей евакуаційних виходів та воріт, автомобільних в’їздів на територію закладу та установи.

Приміщення для розміщення чергових має бути забезпечене телефонним зв’язком.

Заступаючи на чергування у вечірні і нічні години, а також у вихідні та святкові дні, черговий зобов’язаний:

  • перевірити наявність і стан систем протипожежного захисту
  • пересвідчитися, що всі шляхи евакуації (коридори, сходові клітки, тамбури, фойє, холи, вестибюлі) не захаращено, а двері евакуаційних виходів за необхідності можуть бути без перешкод відчинені
  • у разі виявлення порушення протипожежного режиму і несправностей, внаслідок яких можливе виникнення пожежі, вжити заходів щодо їх усунення, а в разі потреби повідомити керівника або особу, що його заміщує
  • мати списки (журнали обліку) учнів, вихованців та працівників, які залишаються на ніч у закладі та установі, знати місця їх розміщення
  • постійно мати ручний електричний ліхтар.

Власне, суттєвих змін немає. Єдине: чергового необхідно забезпечити фільтрувальними пристроями для саморятування під час пожежі (з розрахунку на максимальну кількість дітей та окремо для обслуговувального персоналу), чого не передбачали раніше.

Фільтрувальний пристрій — це засіб індивідуального захисту органів дихання, в якому повітря перед вдиханням проходить через фільтр(и).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5006