Чи може батько учня бути заступником керівника екскурсійної групи школи

599

Запитання

Відповідь

Організовуючи екскурсії, навчальні заклади керуються Інструкцією щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 № 1124.

Кількість заступників керівника групи визначає керівник навчального закладу, що організовує та проводить екскурсію, подорож (п. 7 розділу ІІІ Інструкції).

Передовсім директор школи (чи керівник органу управління освітою) видає наказ про проведення екскурсії (подорожі), яким:

  • вказує на мету заходу
  • визначає дату (строк) і маршрут
  • призначає керівника групи та його заступника (заступників)
  • затверджує склад учасників.

Щоб відповісти на запитання, варто зауважити: розпорядження директора школи поширюються лише на працівників навчального закладу.

А оскільки директор школи призначає керівника екскурсійної групи та його заступника (заступників), то заступником керівника екскурсійної групи може бути лише працівник навчального закладу.

Педагогічні працівники навчального закладу зобов’язані виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу, органів управління освітою (п. 86 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778).

Керівник групи та його заступник (заступники) під час проведення екскурсії, подорожі відповідають за життя та здоров’я її учасників згідно із законодавством України (п. 1 розділу ІV Інструкції).

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14468

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24721

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
479