Учителя довантажено гуртковою роботою: за яким тарифним розрядом оплачувати працю

9800

Запитання

Відповідь

Ставки заробітної плати й посадові оклади педагогічних працівників встановлюють керівники навчальних закладів при тарифікації за наслідками атестації. На це вказано в пункті 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Тобто визначати розмір оплати праці у разі довантаження годинами на іншій посаді має власник навчального закладу або уповноважений ним орган. При цьому головним критерієм, за яким працівникові встановлюють тарифний розряд, є рівень кваліфікації.

Керівникам гуртків незалежно від рівня здобутої ними освіти за результатами атестації встановлюються тарифні розряди (п. 4.11 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2012 № 930).

За схемою тарифних розрядів, наведеною в додатку 8 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557, керівникам гуртків встановлюють 8-10-й тарифні розряди.

Оскільки за результатами атестації на посаді вчителя іноземної мови працівникові присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», то при довантаженні його годинами гурткової роботи слід установити найвищий тарифний розряд, передбачений на відповідній посаді (тобто 10-й).

Установлення педагогічному працівникові, який має найвищу кваліфікаційну категорію, найнижчого тарифного розряду на іншій посаді суперечить нормам трудового законодавства.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата 2023: як нараховуватимуть

У Профспілці пояснили як змінився порядок обчислення та нарахування таких виплат, як середня зарплата, лікарняні та декретні
196172