Чи можна студента вищого навчального закладу прийняти на посаду вихователя
Запитання
Відповідь
Педагогічний працівник дошкільного навчального закладу — це особа з високими моральними якостями, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
У пункті 34 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 уточнено, що на посаду педагогічного працівника дошкільного навчального закладу призначається особа:
- яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а саме освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста
- стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
Тобто на посаду вихователя дошкільного закладу може бути призначена особа, яка має, як мінімум, базову вищу педагогічну освіту не нижче освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.
Слід ураховувати, що закінчення трьох повних курсів вишу прирівнюється до освіти в обсязі учительського інституту. На це вказано у примітці до розділу II Переліку навчальних закладів, закінчення яких дає право на встановлення ставок заробітної плати і посадових окладів вчителям, викладачам, вихователям та іншим педагогічним працівникам залежно від освіти, наведеному в додатку 4 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.
А згідно з пунктом 65 цієї Інструкції педагогічним працівникам, які мають освіту в обсязі учительського інституту, ставки заробітної плати встановлюються у розмірах, передбачених для працівників, які мають середню спеціальну освіту.
Отож, за певних умов, що склалися у конкретному закладі, особу, яка навчається на 4-му курсі коледжу, можна прийняти на посаду вихователя.
Ставку заробітної плати встановлюють як особі, яка має освіту в обсязі учительського інституту та прирівняних до нього навчальних закладів, — тобто у розмірі, передбаченому для працівників, які мають середню спеціальну освіту.
Популярні запитання
- Чи можуть старші братики й сестрички забирати ваших вихованців з дитсадка?
- Чим займається шкільний офіцер поліції
- Яка різниця між сумісництвом, суміщенням та розширенням зони обслуговування
- Як дорослим адаптуватися до першокласника
- Які функції виконує ПМПК задля доступності освіти
- За що платять класному керівникові у школі
- Як працювати з обдарованими учнями
- Як проводити класно-узагальнюючий контроль
- Який тарифний розряд керівника дошкільного закладу у 2017 році
- Як формують читацьку компетентність молодшого школяра
- Що знаємо про перевірку навчальних кабінетів у школі
- Коли в документах указувати ініціали перед прізвищем, а коли — після
- Чи може вчитель піти у відпустку отак посеред навчального року