Чи зберігається педагогічне звання «вихователь-методист» у разі переходу на посаду вихователя-методиста

6711

Запитання

Відповідь

Згідно з пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2010 № 930 (далі — Типове положення), за педагогічними працівниками, які переходять на посади вихователів-­методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії.

Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста або вихователя-методиста.

Відповідно до частини другої статті 32 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ за результатами атестації педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу, які обіймають посаду вихователя-методиста, може бути присвоєне педагогічне звання «старший вихователь».

Згідно з пунктом 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання.

У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмету, дисципліни, що викладається, доплата за звання зберігається до чергової атестації.

Отже, педагогічне звання «вихователь-методист», присвоєне працівникові на посаді вихователя, не зберігається у випадку його переходу на посаду вихователя-методиста, оскільки в такому разі зберігається лише присвоєна за результатами попередньої атестації кваліфікаційна категорія. До того ж педагогічному працівникові на посаді вихователя-методиста за результатами атестації може бути присвоєне лише педагогічне звання «старший вихователь» за умови відповідності вимогам, встановленими пунктами 5.3 та (або) 5.4 Типового положення.

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
54143