Чи зберігається педагогічне звання «вихователь-методист» у разі переходу на посаду вихователя-методиста
Запитання
Відповідь
Згідно з пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2010 № 930 (далі — Типове положення), за педагогічними працівниками, які переходять на посади вихователів-методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії.
Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста або вихователя-методиста.
Відповідно до частини другої статті 32 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ за результатами атестації педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу, які обіймають посаду вихователя-методиста, може бути присвоєне педагогічне звання «старший вихователь».
Згідно з пунктом 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання.
У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмету, дисципліни, що викладається, доплата за звання зберігається до чергової атестації.
Отже, педагогічне звання «вихователь-методист», присвоєне працівникові на посаді вихователя, не зберігається у випадку його переходу на посаду вихователя-методиста, оскільки в такому разі зберігається лише присвоєна за результатами попередньої атестації кваліфікаційна категорія. До того ж педагогічному працівникові на посаді вихователя-методиста за результатами атестації може бути присвоєне лише педагогічне звання «старший вихователь» за умови відповідності вимогам, встановленими пунктами 5.3 та (або) 5.4 Типового положення.
Популярні запитання
- Чи можуть старші братики й сестрички забирати ваших вихованців з дитсадка?
- Чим займається шкільний офіцер поліції
- Яка різниця між сумісництвом, суміщенням та розширенням зони обслуговування
- Як дорослим адаптуватися до першокласника
- Які функції виконує ПМПК задля доступності освіти
- За що платять класному керівникові у школі
- Як працювати з обдарованими учнями
- Як проводити класно-узагальнюючий контроль
- Який тарифний розряд керівника дошкільного закладу у 2017 році
- Як формують читацьку компетентність молодшого школяра
- Що знаємо про перевірку навчальних кабінетів у школі
- Коли в документах указувати ініціали перед прізвищем, а коли — після
- Чи може вчитель піти у відпустку отак посеред навчального року