Чи можна під час канікул навчання учнів за індивідуальною формою оплачувати погодинно

3663

Запитання

Відповідь

Пунктом 1 розділу IV Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8, визначено, що оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуальної форми навчання, у тому числі з використанням технологій дистанційної форми навчання, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів у сфері освіти.

Питання оплати праці педагогічних працівників, зокрема й за індивідуального навчання, врегульовані Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).

Розмір заробітної плати працівників закладів освіти обчислюють відповідно до пункту 68 Інструкції № 102, тобто шляхом множення ставки заробітної плати на фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Обсяг педагогічного навантаження на тиждень визначають при тарифікації до початку навчального року. Згідно з тим самим пунктом 68 Інструкції № 102 заробітна плата, встановлена при тарифікації, виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Отже, оплата за години індивідуальної роботи провадиться за тарифікацією. Інакше ж переведення на погодинну оплату праці під час канікул слід вважати зміною істотних умов праці, про що необхідно повідомляти працівникові мінімум за два місяці відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України.

Тому вчителеві, якому під час тарифікації встановлено години індивідуального навчання, працю під час канікул оплачують, застосовуючи пункт 71 Інструкції № 102. Так, оплата праці педагогічних працівників за час роботи в період канікул провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата 2023: як нараховуватимуть

У Профспілці пояснили як змінився порядок обчислення та нарахування таких виплат, як середня зарплата, лікарняні та декретні
196149