Чи запитувати у ФОП ліцензію для провадження додаткових освітніх послуг

5200

Запитання

Приватний підприємець бажає укласти угоду з дошкільним навчальним закладом про надання додаткових освітніх послуг. На прохання завідувача ДНЗ пред’явити ліцензію відповідає, що у нього її немає і не має бути. Чи повинні мати фізичні особи — підприємці ліцензію на провадження дошкільних освітніх послуг?

Відповідь

Перелік видів господарської діяльності, на провадження яких держава надає ліцензію, визначено у статті 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII. У пп. 6 цієї статті зазначено «освітня діяльність закладів освіти».

У Ліцензійних умовах провадження освітньої діяльності закладів освіти (затв. постановою КМУ від 30.12.2015 № 1187) серед закладів освіти — ДНЗ відповідного типу незалежно від підпорядкування і форми власності, який належить до системи дошкільної освіти.

Що є освітньою діяльністю у сфері дошкільної освіти, розтлумачено у тих таки Ліцензійних умовах — це:

  • діяльність дошкільних навчальних закладів незалежно від типу і форми власності, які забезпечують:

– розвиток дітей дошкільного віку

– корекцію психологічного і фізичного розвитку дітей.

Як бачимо, фізична особа — підприємець не підпадає під законодавство про ліцензування освітньої діяльності, а отже й не надасть керівникові дошкільного закладу свою ліцензію.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила взаємин у колективі

Як працювати в колективі однодумців, які допомагають, цінують і підтримують одне одного? А ми вам розкажемо! Пропонуємо правила, як сформувати позитивний імідж серед колег і налагодити довірливі взаємини в колективі
13873

Як убезпечити заклад від вибухонебезпечних предметів і скласти алгоритм дій

Підказки в статті допоможуть керівнику закладу дошкільної освіти організувати роботу в дитсадку так, щоб уникнути враження мінами, вибухонебезпечними предметами та скласти правила поводження в надзвичайних ситуаціях
6228