Чи запитувати у ФОП ліцензію для провадження додаткових освітніх послуг

6740

Запитання

Приватний підприємець бажає укласти угоду з дошкільним навчальним закладом про надання додаткових освітніх послуг. На прохання завідувача ДНЗ пред’явити ліцензію відповідає, що у нього її немає і не має бути. Чи повинні мати фізичні особи — підприємці ліцензію на провадження дошкільних освітніх послуг?

Відповідь

Перелік видів господарської діяльності, на провадження яких держава надає ліцензію, визначено у статті 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII. У пп. 6 цієї статті зазначено «освітня діяльність закладів освіти».

У Ліцензійних умовах провадження освітньої діяльності закладів освіти (затв. постановою КМУ від 30.12.2015 № 1187) серед закладів освіти — ДНЗ відповідного типу незалежно від підпорядкування і форми власності, який належить до системи дошкільної освіти.

Що є освітньою діяльністю у сфері дошкільної освіти, розтлумачено у тих таки Ліцензійних умовах — це:

  • діяльність дошкільних навчальних закладів незалежно від типу і форми власності, які забезпечують:

– розвиток дітей дошкільного віку

– корекцію психологічного і фізичного розвитку дітей.

Як бачимо, фізична особа — підприємець не підпадає під законодавство про ліцензування освітньої діяльності, а отже й не надасть керівникові дошкільного закладу свою ліцензію.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
72025

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57274

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
76458