Коли почався кібербулінг і які його види відомі

1527

Запитання

З якими випадками пов’язані перші події кібербулінгу. Чи стосувалися вони шкільного життя? Як сьогодні класифікують випадки кібербулінгу?

Відповідь

Про проблему кібербулінгу почали говорити на початку 2000-х років на Заході.

Перший зафіксований випадок з історії кібербулінгу тепер відомий на весь світ. Американський підліток створив кумедне відео про себе для домашнього використання і показав його однокласникам. Ті ж без його дозволу розмістили ролик в інтернеті. Відео побачили мільйони, воно стало найбільш завантажуваним файлом року. Користуючись такою популярністю, «добродії» створили ще й спеціальний сайт, на якому можна було монтувати і переглядати нові ролики на цю тему.

Натомість відеоролик та суспільна реакція на нього суттєво вплинули на життя підлітка та його стосунки у школі. Батьки звернулися по допомогу до психіатра та подали судовий позив на батьків однокласників, чиї дії спричинили ситуацію, що згодом класифікована як Cyberbullying.

Інший відомий випадок: дівчина на ім’я Кайлі отримувала листи та дзвінки погрозливого характеру від сайту з назвою «Корпорація “Убий Кайлі”». Дівчині довелося перейти на домашню форму навчання.

Випадок кібербулінгу щодо 13-річного підлітка на ім’я Раян закінчився суїцидом. Після смерті хлопця батьки знайшли у його комп’ютері відомості про розповсюдження чуток про нібито його нетрадиційну орієнтацію.

Кібербулери можуть бути дуже вигадливими. Приміром, молодий хлопець, ображений на дівчину за те, що вона його полишила, змонтував і розіслав електронною поштою фото, в якому обличчя дівчини прилаштував до порнографічного зображення.

Розповсюдженим жартом серед підлітків є розміщення фотографій та контактів однокласниць на сайтах знайомств, сексуальних послуг тощо.

Інші реальні історії описані в книзі «Кібербулінг або агресія в інтернеті: способи розпізнання і захист дитини». Її автор — Любов Найденова, українська дослідниця проблем кібербулінгу, експерт з масової комунікації та медіаосвіти.

Американські дослідники виділяють вісім типів кібербулінгу, відомих на сьогодні.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Створюємо освітні презентації за допомогою штучного інтелекту

Пропонуємо огляд найпоширеніших безплатних платформ, які використовують штучний інтелект і дають педагогам змогу без зайвих зусиль створювати сучасні, цікаві, візуально привабливі презентації
341

Педагогічне кредо вчителя: повір у неймовірне — і зможеш зробити неможливе

Чи відіграє педагогічне кредо свою роль у вашій професійній діяльності? Чи ви його склали й забули? Воно справжнє, саме для вас і про вас, чи абстрактне, для веб-сайту школи чи плакату на стіні?
54880