НМТ / ЗНО у 2025 році

Як буде проходити НМТ у 2025 році, дізнаємося вже зараз. Адже майбутні вступники розпочали підготовку до іспитів. Що чекає їх наприкінці навчального року?
 🎁  Подарунок: як правильно перекласти з російської на українську частовживані словосполуки     
       Скачати 
 

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році збереже формат, запроваджений у 2022-му та вдосконалений у 2024 році. Ця система, що об'єднує кілька предметів у єдиному тестуванні, залишається єдиним безпечним та ефективним рішенням в умовах війни

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Насамперед зазначимо, що ЗНО та НМТ — інструменти уніфікації вступного процесу.

ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) — це система тестування в Україні, яка дозволяє об'єктивно оцінити знання випускників шкіл та забезпечити рівні умови для вступу до закладів вищої освіти.  ЗНО було впроваджено в 2006 році з основною метою: створити рівні умови для абітурієнтів та усунути корупційні ризики. Система  пройшла численні вдосконалення, завдяки чому здобула довіру серед освітян, студентів і батьків.

НМТ (національний мультипредметний тест)

Національний мультипредметний тест (НМТ) став адаптацією ЗНО до реалій війни. Запровадження НМТ дало змогу адаптувати систему вступу до нових умов та забезпечити швидшу процедуру оцінювання знань учасників. Цей формат був швидко впроваджений і успішно функціонує, даючи змогу випускникам продовжувати здобувати вищу освіту у складні воєнні часи.

НМТ містить:

  • три обов’язкових предмети — українську мову, математику, історію України;
  • одну дисципліну на вибір.

НМТ відбувається онлайн. Це дає змогу гарантувати безпеку учасників та швидкий процес оцінювання. 

 «Очевидно, хотілося б повернутися до повноцінного ЗНО, але в умовах війни це неможливо. Формат 3+1 — це найкращий компроміс між безпекою та якістю оцінювання». (Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки)

НМТ 2025  

У 2025 році національний мультипредметний тест організують за моделлю, що успішно функціонувала у 2024 році (законопроєкт №12053, ухвалений Верховною Радою 29.10.2024). Президент України підписав закон, яким встановлено модель проведення національного мультипредметного тесту в 2025 році.

Загальна тривалість НМТ — 240 хвилин із перервами між блоками. Кожен учасник проходитиме НМТ в один день у два етапи, які триватимуть по 120 хвилин, з перервою між ними у 20 хвилин.Формат тесту передбачає ті самі три обов’язкових предмети, що й минулого року, а також один предмет на вибір.

Конкурсний відбір на навчання буде здійснюватися за результатами вступних випробувань 2022–2025 років. Це добре задовольняє потреби абітурієнтів, адже:

  • учасники, які склали іспит у 2002—2024 роках, але не вступили до вишу, зможуть використати свої результати для вступу в 2025 році;
  • вступники матимуть можливість знову скласти НМТ у 2025 році і вибрати кращий з двох результатів для подання до вишу.

Обов’язкові предмети НМТ-2025

Які предмети будуть на нмт 2025? Нагадуємо, що НМТ містить три обов’язкових предмети — українську мову, математику, історію України, та одну дисципліну на вибір.

У НМТ-2025 тест з історії України міститиме три завдання про княжу добу. На думку розробників тесту, це посилює акцент на важливих аспектах національної історії.

Четвертий предмет учасники НМТ-2025 зможуть обрати із цього переліку:  

  • українська література;
  • іноземна мова — англійська, німецька, французька, іспанська;
  • географія;
  • біологія;
  • хімія;
  • фізика.

Кабінет НМТ

Кабінет НМТ — це персональна сторінка учасника тестування на платформі Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).  

Через особистий кабінет НМТ кожен абітурієнт має змогу:

  • зареєструватися на національний мультипредметний тест, завантажити необхідні документи;
  • обрати четвертий предмет для тестування;
  • обрати населений пункт для складання іспиту;
  • отримати запрошення з інформацією про місце, дату та час проведення тесту;
  • переглянути результати НМТ.

УВАГА! Учасники НМТ-2025, які здобувають освіту за межами України, мають підтвердити своє місце навчання та завантажити відповідні документи — наприклад, перекладені та засвідчені довідки про здобуття освіти.

Персональний кабінет НМТ: як створити

Для того щоб створити кабінет НМТ, учаснику потрібні такі документи й персональні дані: паспорт або свідоцтво про народження, ідентифікаційний код, електронна адреса, номер телефону та документ, що підтверджує освіту — свідоцтво чи довідка зі школи. На сайті УЦОЯО є докладні інструкції, а також відео, яке допоможе учасникам зорієнтуватися у сервісі реєстрації.  

Підготовка до НМТ (ЗНО)

Спеціалізований портал ЗНО-ОНЛАЙН пропонує вступникам матеріали для підготовки: демоверсії тестів, інтерактивні тренажери, тести минулих років тощо. Цих матеріалів достатньо, щоб кожен учасник НМТ-2025 мав змогу вибудувати й утілити стратегію підготовки до тесту:

  • визначити власні пробіли у знаннях і зосередитися на їхньому заповненні;
  • аналізувати помилки та повторювати складні теми;
  • регулярно проходити пробні тести, щоб адаптуватися до формату та часу.

Зовнішнє незалежне оцінювання й національний мультипредметний тест — це ефективні системи, що забезпечують рівні можливості для всіх абітурієнтів. НМТ-2025 є важливим інструментом адаптації освітньої системи до викликів війни, що має зрозумілий формат, чітку організацію та доступні способи підготовки. А отже, кожен учасник тестування матиме змогу підтвердити свій рівень знань й реалізувати шанс здобути вищу освіту.



зміст

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді