Як МОН створює безбар’єрний простір у сфері освіти?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Результати реалізації флагманського проєкту Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх»

Рівний доступ до освіти в Україні

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

У 2024 році Міністерство освіти і науки працювало над реалізацією проєкту «Освіта для всіх» на всіх рівнях освіти. Зокрема, освітнє відомство започаткувало роботу над 9 ключовими напрямами, які спрямовано на забезпечення рівного доступу до освіти для кожного і кожної. 

Таким чином українська освіта стає все більш безбар’єрною, зокрема через розвиток наступних проєктів:

  • Стратегія розвитку інклюзивного навчання
  • Інклюзивно-ресурсні центри
  • Державна установа «Школа супергероїв»
  • Підручники, які надруковані шрифтом Брайля
  • Шкільні автобуси
  • Захисні споруди закладів освіти
  • Програма «Точка дотику»
  • Інформаційний портал «Освіта для ветеранів»
  • Центри підтримки студентів

Ці проєкти та напрями діяльності дають можливість більшості українців комфортно навчатися та реалізовувати свій потенціал відповідно до своїх можливостей та потреб. 

Окрім цього реалізація флагманського проєкту допомагає сприяти розвитку толерантності та розумінню багатоманітності людини у суспільстві.

Детальніше ознайомитися з результатами впровадження флагманського проєкту можна за посиланням.

Як зауважили в МОН, проєкт «Освіта для всіх» реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка втілюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47212

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
112

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159395

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31535

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59537

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді