Як вести протокол батьківських зборів у школі

37740

Запитання

Як організувати під час батьківських зборів закладу загальної середньої освіти ведення протоколу?

Відповідь

Засідання батьківських зборів — у початковій школі, основній чи старшій — рекомендують протоколювати.

Батьківські збори на новий лад: з якими сервісами проводити

Протоколи батьківських зборів — навіщо?

Протокол батьківських зборів – це офіційний документ, який фіксує всі важливі рішення, обговорення та домовленості, що відбулися під час зустрічі батьків та вчителів. Він має кілька важливих функцій:

  • слугує доказом того, що певні рішення були прийняті спільною згодою батьків та вчителів. Це може стосуватися організації позашкільних заходів, збору коштів на потреби класу, встановлення правил поведінки тощо;
  • допомагає відстежувати, чи виконуються прийняті рішення. Це допомагає уникнути непорозумінь та забезпечує прозорість у діяльності класного колективу;
  • є джерелом інформації для всіх учасників освітнього процесу. Батьки, які не змогли відвідати збори, можуть ознайомитися з прийнятими рішеннями, а вчителі – повернутися до обговорених питань у разі необхідності;
  • може мати юридичну силу, наприклад, при вирішенні конфліктних ситуацій або при розгляді скарг;
  • може бути основою для звіту перед адміністрацією школи або іншими органами управління освітою.

Хто веде протокол батьківських зборів

Результат роботи батьківських зборів — рішення, яке ухвалюють більшістю голосів і приймають до виконання. Оскільки це рішення обов’язково потрібно оформити документально, кожні батьківські збори протоколюють.

Оберіть з-поміж батьків секретаря, який складе протокол батьківських зборів:

  • вкаже імена та прізвища учасників зборів
  • зазначить імена й прізвища кожного доповідача
  • зробить короткий виклад питань, що обговорювали
  • зафіксує рішення, прийняті батьківськими зборами.

Зразок протоколу батьківських зборів

Чи може бути зразок протоколу батьківських зборів — у початковій школі, чи у 5—9 класах, чи загальношкільних зборів? Зразок протоколу батьківських зборів у школі як такий загалом не існує — достатньо дотримувати загальних вимог оформлення документів. Протокол оформлюють на спеціальному бланку протоколу (за наявності такого бланка), або на стандартному аркуші паперу формату А4. Оскільки немає чітко встановленої форми протоколу батьківських зборів, радимо скористатися  нашими рекомендаціями. Так ви спростите роботу собі й секретарю зборів.

Надайте секретарю шаблон протоколу батьківських зборів.

Як вести протокол батьківських зборів у школі    Протокол батьківських зборів: шаблон   
                 Скачати

Секретар у протоколі має відтворити такі реквізити:

  • назва закладу освіти назва виду документа (ПРОТОКОЛ)
  • дата проведення заголовок до тексту протоколу («Засідання батьківського комітету __ класу», «Загальношкільних батьківських зборів» тощо)
  • власне ім'я та прізвище голови зборів, власне ім'я та прізвище секретаря
  • імена та прізвища присутніх в алфавітному порядку або зазначити загальну кількість учасників із посиланням на список, який додається.
  • порядок денний
  • пропозиції, рекомендації, репліки учасників зборів
  • підписи голови та секретаря.
Протокол батьківських зборів у ЗДО
Зауважте!
Схема «СЛУХАЛИ — ВИСТУПИЛИ — УХВАЛИЛИ», за якою зазвичай ведуть офіційні протоколи, у випадку батьківських зборів не обов’язкова. За потреби пункти порядку денного можна супроводжувати пропозиціями, рекомендаціями, репліками. А в шаблоні, який ми вам пропонуємо скачати, схему «СЛУХАЛИ — ВИСТУПИЛИ — УХВАЛИЛИ» дотримано. 
Також до протоколу можна додати список ознайомлення батьків, у якому кожен присутній розпишеться напроти свого прізвища на підтвердження того, що він ознайомлений із рішенням.  
Щоб батьківські збори були успішними, слід ретельно їх підготувати й не боятися нестандартних підходів. Наприклад, неформальна обстановка батьківських зборів часто сприяє тому, що батьки й педагоги не лише з’ясують питання, з якими прийшли, а й отримають задоволення від спілкування в дружній атмосфері.

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи потрібен річний план роботи асистенту вчителя

Дізнайтеся, чи потрібен річний план роботи асистенту вчителя та за якими вимогами його складати. Чи можливо відобразити в плані всебічну підтримку дитини з ООП в освітньому просторі, ураховуючи її індивідуальні можливості, здібності та інтереси?
41860