Методичні рекомендації для забезпечення безбар’єрності у закладах освіти

Затверджено рекомендації з організації безбар’єрності закладів освіти

Безбар’єрність у закладах освіти

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

У Міністерстві розвитку громади та територій України створили та затвердили «Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення».

Документ містить План заходів на 2023–2024 роки щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору на період до 2030 року.

Мета рекомендацій — допомога власникам будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти у створенні безперешкодного середовища та забезпеченні рівних можливостей для всіх учасників освітнього процесу.

Посібник також містить основні заходи з облаштування доступності, серед яких облаштування:

  • пішохідних доріжок до закладів освіти, 
  • місць для паркування, 
  • прилеглої території, пандусу, 
  • входів до будівлі, 
  • коридорів, 
  • приміщень та ліфтів, 
  • санітарно-гігієнічних приміщень.

Окрім того, серед особливостей облаштування доступності закладів освіти у документі зазначено й облаштування лекційних аудиторій та лабораторій, класів та бібліотек у школах, ігрових кімнат у закладах дошкільної освіти тощо.

Зокрема методичні рекомендації містять інформацію щодо облаштування доступних приміщень для вихователів, вчителів, викладачів, наукових співробітників та іншого персоналу, що належить до маломобільних груп населення.

Нагадаємо, що уряд назвав безпечність і безбар’єрність у закладах освіти одним із основних напрямів діяльності.

Ми писали про це раніше Розвиток безбар’єрності в закладах освіти

Джерело: Освіта.юа

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78510

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді