Чи скасує МОН проведення платних конкурсів?

Автор
головний редактор порталу «Педрада», канд. пед. наук
Скасувати проведення платних конкурсів просить МОН освітній омбудсмен Надія Лещик.

Чи скасує МОН проведення платних конкурсів?

Чи вдасться подолати конкурсоманію? Це питання — актуальне для педагогів, адже органи управління освітою та керівники закладів освіти заохочують і зобов’язують брати участь у заходах та конкурсах, які не є складниками освітнього процесу. Додатково від педагогів вимагають звітувати про участь у цих заходах у формі відео та оприлюднених на сайті і в соціальних мережах світлин, а також надавати документи та сертифікати про участь. Педагогів мотивують це робити як елемент атестаційного процесу або рейтингової системи вчителів і закладів освіти. «Але це порушує право педагогічних працівників на академічну свободу і перевантажує їх», — зазначає освітній омбудсмен Надія Лещик.



Служба освітнього омбудсмена укладає перелік заходів, конкурсів, олімпіад, у яких примушують брати участь педагогів та здобувачів освіти. Зазначає, що деякі конкурси є комерційними, адже вимагають для участі сплатити переважно фіксований фінансовий внесок. А положення про проведення цих конкурсів затверджені наказами Міністерства освіти і науки України. Ці накази МОН залишаються чинними досі, хоча не всі конкурси проводять на теперішній час.

Освітній омбудсмен та міністр освіти і науки України під час зустрічі домовилися тісно співпрацювати над відновленням академічної свободи та зменшенням перевантаження педагогічних працівників закладів освіти.

Як перший крок у цій співпраці освітній омбудсмен звернулася до МОН з відповідним листом із проханням скасувати накази Міністерства освіти і науки України, які затверджують проведення платних конкурсів. Це, зокрема, накази:

  • від 07.05.2012 № 552;
  • від 07.05.2012 № 553;
  • від 16.10.2013 № 1437;
  • від 29.12.2011 № 1561;
  • від 12.10.2012 № 1101;
  • від 2.02.2012 № 98.

Також освітній омбудсмен звернулася до учасників освітнього процесу надсилати їй листи органів управління освітою, накази керівників закладів освіти із вказівкою прозвітувати, зокрема надати світлини щодо проведених у школах заходів. Анонімність дописувачів буде збережена. Надія Лещик закликала органи управління освітою та керівників закладів освіти не порушувати академічну свободу вчителя.

Джерело: ФБ-сторінка освітнього омбудсмена Надії Лещик

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Інтерактивні методи навчання

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
207139

Методика проведення інтегрованого уроку в школі

Головна мета інтегрованого уроку — формування цілісної картини світу й підвищення пізнавального інтересу учнів. З'ясуємо особливості підготовки та проведення інтегрованого уроку.
36064

Особливості дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батькам майбутніх першокласників насамперед потрібна інформація про те, чи готують в дошкільному закладі їхню дитину до школи. Водночас знання батьків про особливості розвитку та потреби старших дошкільників часто поверхові і недостатні. Тож матеріал статті буде корисним, щоб розказати татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
19317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді