Чи можна студента вищого навчального закладу прийняти на посаду вихователя

7494

Запитання

Відповідь

Педагогічний працівник дошкільного навчального закладу — це особа з високими моральними якостями, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

У пункті 34 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 уточнено, що на посаду педагогічного працівника дошкільного навчального закладу призначається особа:

  • яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а саме освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста
  • стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Тобто на посаду вихователя дошкільного закладу може бути призначена особа, яка має, як мінімум, базову вищу педагогічну освіту не нижче освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.


Слід ураховувати, що закінчення трьох повних курсів вишу прирівнюється до освіти в обсязі учительського інституту. На це вказано у примітці до розділу II Переліку навчальних закладів, закінчення яких дає право на встановлення ставок заробітної плати і посадових окладів вчителям, викладачам, вихователям та іншим педагогічним працівникам залежно від освіти, наведеному в додатку 4 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

А згідно з пунктом 65 цієї Інструкції педагогічним працівникам, які мають освіту в обсязі учительського інституту, ставки заробітної плати встановлюються у розмірах, передбачених для працівників, які мають середню спеціальну освіту.

Отож, за певних умов, що склалися у конкретному закладі, особу, яка навчається на 4-му курсі коледжу, можна прийняти на посаду вихователя.

Ставку заробітної плати встановлюють як особі, яка має освіту в обсязі учительського інституту та прирівняних до нього навчальних закладів, — тобто у розмірі, передбаченому для працівників, які мають середню спеціальну освіту.

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91083

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
754