Національно-патріотичне виховання в школі
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох революцій — Помаранчевої у 2004 році та Євромайдану і Революції гідності у 2013 році.
Цей день установлено «з метою збереження й донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го — лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Автор статті ділиться досвідом, за якими напрямами організовувати роботу з громадянсько-патріотичного виховання в дитячому садку, а також пропонує приклад плану тематичного тижня
У 2024 році в Україні відзначають 20-ту річницю Помаранчевої революції — першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян, демократизацію суспільства та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.
Окрім того, з 17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Того ж дня Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на 2021—2025 роки.
Джерело: УІНП