Чи готувати працівникові ДНЗ календарні плани та інші документи вдома

2562

Запитання

Зі звернення читача: «Завідувач ДНЗ переконує інструктора з фізкультури та музичного керівника, нібито календарні плани та іншу подібну документацію вони мають писати вдома. На роботі ж повинні працювати з дітьми, оскільки робочий час саме для того, а не на планування. Чи справді так?»

Відповідь

Найпростіша відповідь на це запитання —

це кілька зустрічних запитань:

1. Чи можна інструктору з фізкультури в робочий час сказати дітям: «Ви поки активізуйте самостійну рухову діяльність, а я відпочину, бо притомився сьогодні вдома»?

2. Музичний керівник може запросити в дитсадок своїх родичів на піцу, яку приготував на харчоблоці?

3. Чи може завідувач ДНЗ видати наказ на кшталт «Про тривалість нічного сну інструктора з фізкультури»?

Отож-бо й воно…

Якщо ж серйозно, то повноваження керівника дошкільного закладу розповсюджуються лише на питання, які визначені й надані йому законодавством, зокрема трудовим.

Якщо завідувача і цим не переконати,

то відповідь можна пошукати в чотирьох документах:

Статут розроблюють відповідно до Примірного статуту дошкільного навчального закладу, затв. наказом МОН України від 24.04.2003 № 257.

У статуті визначають, зокрема:

  • тривалість робочого тижня
  • щоденний графік роботи.

Цих меж дотримуються всі працівники ДНЗ, оскільки з ними укладено трудовий договір, що визначає зобов’язання сторін угоди щодо умов праці та її оплати.

Правила внутрішнього розпорядку керівник ДНЗ розробляє на основі Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затв. наказом Міносвіти від 20.12.1993 № 455.

Коло обов’язків, які виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, окреслюють (п. 19 Типових правил):

  • у посадовій інструкції
  • правилах внутрішнього розпорядку ДНЗ.

Які завдання та зобов’язання має працівник, прописують зазвичай у другому розділі посадової інструкції за посадою (професією).

Окрім того, Примірною інструкцією з діловодства у дошкільних навчальних закладах, затв. наказом МОНмолодьспорту від 01.10.2012 № 1059, визначено Перелік обов’язкових документів, за формування та зберігання яких відповідають працівники ДНЗ. За кожною посадою закріплено, зокрема, План роботи.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5076