Оновлення в роботі дитсадків: в Україні з’являться вечірні та вихідні групи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У дитсадках можна буде залишати дітей на додатковий час за окремі кошти

Робота дитсадка у вечірній час

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

В українських дитячих садочках планують запровадити нові формати груп: чергові, сезонні, вечірні та вихідного дня. Завдяки цьому батьки зможуть залишати дітей на довший час, але за додаткову оплату.

НАКАЗ про затвердження штатного розпису

Таку інформацію зазначила заступниця міністра освіти і науки України Анастасія Коновалова. 

За її словами, фінансування таких груп може здійснюватися не лише за рахунок батьків, а й за підтримки місцевих громад.

«Важливим нововведенням стане можливість створення гнучких груп у дитсадках. Їх фінансування може покриватися як бюджетом громади, так і батьківськими внесками. Це можуть бути групи, які працюватимуть у вечірній час, на вихідних або сезонно», — наголосила Анастасія Коновалова.

Також вона зауважила, що за новими нормами 70% доходів, отриманих дитсадками від додаткових послуг, мають спрямовуватися на зарплати працівників, а 30% — на покращення матеріально-технічної бази закладу.

Раніше ми писали, що в МОН провели обговорення штатних нормативів закладів дошкільної освіти.

За інформацією Освіторія

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
100

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
452

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11236

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді