«Лісові новорічні пригоди»: свято для дошкільників у молодшій та середній групах
Сценарій свята «Лісові новорічні пригоди»
Скачати
Сценарій новорічного свята на сучасний лад в молодшій групі
Серед сучасних тенденцій у підготовці новорічного свята в дитсадку найпершою є відмова від традиційних образів Діда Мороза і його внучки. Педагоги і батьки прагнуть відійти від радянських традицій і створити для своїх дітей відмінне від стандартних сценаріїв свято. Тож такий підхід відкриває широкі можливості для творчості та експериментів.
Особливості сценарію свята Нового року в молодшій групі
- Акцент на зимовій тематиці. Використовуємо образи різних тварин — зайчика, білочки, ведмедика, їжака; казкових персонажів — Сніжинка, Сніговик; природних явищ — Вітер, Мороз.
- Інтерактивність. Залучаємо дітей до активної участі в святі. Проводимо рухливі ігри, танці, ігри з батьками, імпровідовані діалоги.
- Творчість. Заохочуємо дітей до рухових і музичних імпровізацій, виготовляємо прикраси на ялинку тощо.
- Музика і пісні. Використовуємо сучасні дитячі пісні про зиму, Новий рік.
- Сюрпризи. Готуємо невеликі подарунки для дітей під ялинкою.
Ці ідеї доречно використати і для новорічного свята в середній групі. Запропонованим у статті прикладом сценарію можете скористатися і в роботі з дітьми середньої групи.
Ніч прийшла чарівна: СКАЧАЙТЕ МУЗИКУ
Новий рік в молодшій групі: приклади сюжетів
Щоб новорічне свято в молодшій групі було цікавим і невтомливим для дітей, подбайте про необтяжений віршами та музичними номерами сценарій. Головне для дошкільнят в новорічному святі — сюрпризність. Тож діти не мають знати наперед сценарію, персонажів свята, діалогів і послідовності дій. Мета дійства — створити радісний настрій для дітей, а не організувати марафон віршів та звіт перед батьками про підготовку дітей до свята.
Приклади сюжетів для сценарію зустрічі Нового року
- Подорож у зимовий ліс. Діти разом з ведучою вирушають у казковий ліс, де зустрічають різних тварин і беруть участь у зимових забавах. Разом вони грають у зимові ігри, співають пісеньки та шукають скарби. Можна використати імітацію тунелю-лісових хащів або велику фотозону з лісовими пейзажами.
- Новорічна майстерня. Діти допомагають казковим персонажам прикрасити ялинку, виготовити подарунки. Підготуйте різноманітні матеріали для творчості: кольоровий папір, клей, ножиці, блискітки. Залучіть до спільної творчості батьків.
- Свято Сніжинок. Діти перевтілюються у Сніжинок і танцюють, грають, розповідають і розігрують вірші про зиму. Можна організувати парад сніжинок. Використайте легку тканину для костюмів сніжинок, створіть чарівну атмосферу за допомогою світлових ефектів.
Пошук зниклого Нового року. Ідея: злий чарівник вкрав Новий рік! Дітям доведеться відправитися на пошуки, виконати різноманітні завдання і врятувати свято. Можна використати елементи квесту, розгадування загадок, пошук скарбі
Нестандартні сценарії передбачають, що свято є унікальним, діти беруть участь у створенні свята, відчувають себе невимушено і впевнено. Заувага для педагогів: необхідно бути гнучкими, не боятися змінити хід подій чи тексти залежно від реакції та поведінки дітей.
Новорічний сценарій для молодшої групи: приклад
Сценарій свята
Картина перша
Музична зала оформлена як лісова галявинка. Під аудіозапис новорічної пісні на вибір музичного керівника з-за ширми виходить Завірюха. Вона пританцьовує, змахуючи білою шаллю. Співає пісню «Заметіль-Завірюха»
Завірюха: Тихо падає сніжок,
В небі — місяця ріжок.
Зірочки яскраво сяють,
З Новим роком нас вітають.
Іде за ширму
Картина друга
На центр музичної зали виходять Сніговички, які розчищають мітлами засніжені доріжки і співають пісню «Ми кругленькі, ми біленькі». За Сніговичками йдуть Звірята — Ведмедик, Лисичка і Зайчик.
Лисичка (несміливо): Сьогодні Новий рік усі святкують,
А ми тут стоїмо й сумуєм…
Ведмедик (неквапливо): Нині новорічне свято
Ми хотіли б святкувати….
Зайчик (схвильовано): Але не вміємо ми танцювати,
А також не вміємо гарно співати,
І віршів не знаємо ми, от біда.
Лисичка (засмучено): Це правда...
Ведмедик (сумно): Отож!
Сніговик: Та це не біда!
Я вам, мої любі, допоможу,
Як Новий рік зустріти — підкажу.
Спочатку необхідно прикрасити ялинки.
Ялинки наші не прості, співати вміють дзвінко.
Давайте у долоньки всі плеснемо три рази,
Ялинки наші оживуть й прийдуть до нас одразу!
Звірята і діти-глядачі разом плескають у долоні три рази. На середину музичної зали виходять Ялинки й співають пісню «Ми — зелененькі ялинки».

Новий рік - особлива мить! Запропонуйте дітям нові пісні та запаліть у їх серцях новорічний настрій.