Старт фінального етапу сертифікації вчителів: хто продовжить участь і як проходитиме оцінювання

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Початок третього етапу сертифікації педагогічних працівників 2025 року

Фінальний етап сертифікації вчителів


20 березня розпочинається третій етап сертифікації педагогічних працівників. У третьому етапі сертифікації продовжать участь вчителі початкових класів, а також викладачі математики, української мови та літератури, історії й громадянських дисциплін.

Посадова інструкція вчителя: оновлена

Цьогоріч до заключного етапу допущено:

🔹 1030 вчителів початкових класів;

🔹 167 вчителів математики;

🔹 267 педагогів, які викладають українську мову та літературу;

🔹 248 вчителів історії та громадянських дисциплін.

За три-п’ять робочих днів учасники сертифікації отримають електронне повідомлення від експертної групи щодо початку оцінювання їхнього практичного досвіду. Сповіщення буде надіслано на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

image57
Чи можна вчителю одночасно присвоїти вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання Учитель української мови атестується на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший вчитель». Чи має він право це зробити під час однієї атестації та чи спрацьовуватиме в цій ситуації недотримання послідовності?
Відповідає Антоніна КЛИМЕНКО, начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Під час оцінювання експерти аналізуватимуть професійні компетентності вчителів. Це відбуватиметься шляхом:

  • спостереження за їхніми навчальними заняттями та подальшого самоаналізу уроків;
  • оцінки самопрезентації професійного досвіду;
  • проведення інтерв’ю з учасниками сертифікації.

Відповідний етап сертифікації є важливим для підвищення професійного рівня педагогів і впровадження якісних освітніх практик у школах.

За інформацією ДСЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
99

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11234

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21660

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді