Відповідь
Поняття «електронний підручник» розтлумачене в Законі України «Про освіту» (п. 5 ч. 1 ст. 1) та Положенні про електронний підручник, затв. наказом МОН України від 02.05.2018 № 440.
12 запитань і відповідей про атестацію
Електронний підручник (посібник) — це електронне навчальне видання із систематизованим викладенням навчального матеріалу, що:
- відповідає освітній програмі
- містить цифрові об’єкти різних форматів
- забезпечує інтерактивну взаємодію.
Е-підручник може бути:
- комп’ютерною програмою
- файлом, відтворюваним за допомогою комп’ютерної програми.
Зміст е-підручника:
- відповідає стандарту освіти, типовій освітній програмі, сучасним науковим результатам
- сприяє повноті розкриття основних наукових положень, використання загальноприйнятої наукової термінології, актуальних відомостей і даних.
Складові е-підручника — це емпіричні, теоретичні, практичні та демонстраційні компоненти, засоби пошуку, відображення, перевірки знань тощо.
В е-підручниках виокремлюють:
- модулі, або тематичні блоки
| ► частина навчального матеріалу, відтворена у вигляді: - тексту
- відеоматеріалів
- аудіоматеріалів
- зображень
- інтерактивних елементів
- + їх комбінацій
|
| ► сукупність даних інтерактивного вмісту, представлених у форматах: - відео
- анімації
- віртуальної чи доповненої реальності
- комп’ютерних моделей (симуляторів)
- + їх поєднання з аудіоінформацією, текстом, зображенням
|
Законом України «Про освіту» передбачені:
- право на доступ до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів, зокрема й електронних підручників (ч. 4 ст. 3)
- наукове й методичне забезпечення освіти через видання підручників (посібників), зокрема й електронних (п. 4 ч. 1 ст. 75)
Нова редакція Порядку конкурсного відбору підручників запрацює з 1 вересня 2025 року. Розповідаємо про ключові зміни та їхній вплив на роботу шкіл.
Свідоцтво досягнень — документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. У яких класах НУШ цей документ обов'язковий та як його заповнювати — читайте у статті та скачуйте шаблони свідоцтв
Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
Які ключові компетентності формувати в учня початкових класів за вимогами Державного стандарту початкової освіти