Чи клопотати про державну атестацію після реорганізації дошкільного закладу

641

Запитання

Зі звернення користувача соцмереж: «Прошу допомогти в написанні клопотання про державну атестацію закладу, оскільки ДНЗ утворився внаслідок реорганізації»

Відповідь

Ми б допомогли, але навіщо?

У сфері освіти відбулися суттєві зміни. Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII трансформує систему державного нагляду й контролю:

  • від контролю над дотриманням законодавства — до забезпечення якості освіти.

А тепер огляньмо норми Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.

Державна атестація навчальних закладів відбувається раз на 10 років (п. 3).

Однак у разі реорганізації навчального закладу перша держатестація відбудеться:

  • не раніш як через календарний рік
  • не пізніш як за два роки від дати реєстрації Статуту (чи змін до нього).

Одначе новий Закон про освіту не передбачає державної атестації навчальних закладів. Натомість є інституційний аудит — комплексна зовнішня перевірка та оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (крім закладів вищої освіти), які забезпечують його ефективну роботу та сталий розвиток.

У частині восьмій статті 45 Закону вказано, що особливості проведення інституційного аудиту на відповідному рівні освіти визначаються спеціальними законами.

Тож нині МОН займається розробленням нових нормативних актів, зокрема й щоб урегулювати порядок провадження інституційного аудиту.

Дошкільний навчальний заклад, який реорганізовано, має принаймні рік, щоб не подавати клопотання про державну атестацію — процедуру, яка втрачає свою актуальність.

Очікують, що інституційний аудит проводитимуть за двох підстав:

  • низька якість результатів освітньої діяльності
  • є вимога/прохання керівника, власників навчального закладу чи управлінь освіти, батьків учнів або батьківського комітету.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік

Повномасштабна військова агресія внесла свої корективи не лише у роботу закладів освіти, а і в діловодство. Як подавати щорічний звіт про діяльність ЗДО в нових умовах, які зміни слід врахувати керівнику закладу, а що залишити в попередній редакції.
65484

Чи може сільський голова скоротити вихователя-методиста

Сільський голова скоротив посаду вихователя-методиста шестигрупового закладу дошкільної освіти, який відвідують 160 дітей. Мотивував це тим, що у громаді створили відділ освіти, де працює методист з дошкільної освіти. От він і виконуватиме роботу вихователів-методистів у п’яти закладах дошкільної освіти, в яких теж планують скоротити посаду вихователя-методиста. Чи правомірні дії сільського голови?
2033