Навіщо укладають Галузеві угоди в освіті

2687

Запитання

Навіщо укладають Галузеві угоди? Де можна скачати галузеву угоду для працівників освіти?

Відповідь

Галузева угода в освіті — це підсумок соціального діалогу між МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Галузеву угоду укладають за двосторонньої згоди представників центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та профспілок.

Нині чинна угода на 2016-2020 роки. Її норми обов’язкові для виконання у галузі (при цьому в ній є пункти, що рекомендують, а не зобов’язують).

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати


Галузеву угоду можна:

  • знайти на сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки
  • скачати у форматі .docx — структуровану, зі змістом.

Зауважте!

Галузева угода між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки 19.04.2018 викладена зі змінами у новій редакції (зареєстрована Мінсоцполітики 01.06.2018 за № 16)

Читайте ексклюзивний коментар про зміни в Галузевій угоді між МОН та ЦК Профспілки

Такою угодою в освіті врегульовують питання щодо:

У Галузевій угоді затверджено

Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, на основі якого визначають право на щорічну додаткову відпустку

Гарантії Галузевої угоди:

  • не можуть бути меншими, ніж у Генеральній угоді (у 23.08.2016 набрала чинності нова, на 2016-2017 рр., замінивши угоду на 2010-2012 рр.)
  • є мінімальними для працівників (їх можна розширити у колективних договорах).

Зауважте!

Якщо колективний договір у навчальному закладі не відповідає Галузевій угоді, обмежує права та гарантії працівників, то його необхідно переукласти чи внести зміни.

Генеральну та галузеві угоди укладають відповідно до законів:

  • «Про колективні договори і угоди»
  • «Про соціальний діалог в Україні».
Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14468

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24721

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
479