Навіщо укладають Галузеві угоди в освіті

3335

Запитання

Навіщо укладають Галузеві угоди? Де можна скачати галузеву угоду для працівників освіти?

Відповідь

Галузева угода в освіті — це підсумок соціального діалогу між МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Галузеву угоду укладають за двосторонньої згоди представників центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та профспілок.

Нині чинна угода на 2016-2020 роки. Її норми обов’язкові для виконання у галузі (при цьому в ній є пункти, що рекомендують, а не зобов’язують).

12 запитань і відповідей про атестацію


Галузеву угоду можна:

  • знайти на сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки
  • скачати у форматі .docx — структуровану, зі змістом.

Зауважте!

Галузева угода між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки 19.04.2018 викладена зі змінами у новій редакції (зареєстрована Мінсоцполітики 01.06.2018 за № 16)

Читайте ексклюзивний коментар про зміни в Галузевій угоді між МОН та ЦК Профспілки

Такою угодою в освіті врегульовують питання щодо:

У Галузевій угоді затверджено

Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, на основі якого визначають право на щорічну додаткову відпустку

Гарантії Галузевої угоди:

  • не можуть бути меншими, ніж у Генеральній угоді (у 23.08.2016 набрала чинності нова, на 2016-2017 рр., замінивши угоду на 2010-2012 рр.)
  • є мінімальними для працівників (їх можна розширити у колективних договорах).

Зауважте!

Якщо колективний договір у навчальному закладі не відповідає Галузевій угоді, обмежує права та гарантії працівників, то його необхідно переукласти чи внести зміни.

Генеральну та галузеві угоди укладають відповідно до законів:

  • «Про колективні договори і угоди»
  • «Про соціальний діалог в Україні».

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47179

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
110

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159315

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31533

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59520