Поєднання в меню риби та молочних продуктів у дошкільному закладі

12320

Запитання

Відповідь

Норми харчування дітей у дошкільних навчальних закладах затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 (далі — Постанова № 1591). Їх розроблено з огляду на фізіологічні потреби організму дитини в поживних речовинах на підставі наукових досліджень відповідних науково-дослідних установ.

За дотримання норм забезпечують раціональний режим харчування, збалансованість раціону, що є основою для підвищення опірності дитячого організму до захворювань та нормального росту і розвитку дітей.

Згідно з додатками 1–3 до Постанови № 1591 молоко і кисломолочні продукти є єдиною нормою (викладені однією графою) та визначені як продукти щоденного споживання. А от рибу використовують кілька разів на тиждень. У примітках до цих додатків зазначено: «Продукти щоденного споживання (молоко, хліб, масло вершкове) використовуються в межах денної норми +(–) 5 відсотків, а такі продукти, як сир, риба, дріжджі, — кілька разів на тиждень».

Отже, молоко та кисломолочні продукти є продуктами щоденного споживання, тому їх обов’язково включають до щоденного раціону. Рибу подають у певні дні тижня відповідно до примірного двотижневого меню.

Під час організації харчування дітей важливо враховувати вимоги нормативних документів та рекомендації спеціалістів Державної санітарно-епідеміологічної служби України (ДСЕС), зокрема:

  • дотримуватися вимог рецептур, карток-розкладів страв, асортименту страв, меню-вимоги, примірних двотижневих меню, погоджених ДСЕС
  • перевіряти документи, що підтверджують якість і безпечність продуктів харчування і продовольчої сировини, записи в бракеражних, облікових та інших журналах, ведення яких передбачено чинним законодавством.

Якщо меню-вимога відповідає примірному двотижневому меню, погодженому ДСЕС, то у певні дні тижня рибу і молочні продукти включають до меню в один день.

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
32392

Дитина з епілепсією: що треба знати

Часто люди остерігаються хворих на епілепсію. Практичний психолог, заручившись підтримкою медичної сестри, може пояснити вихователям і батькам вихованців, що дитина з епілепсією не відрізняється від інших дітей. Що потрібно знати про дитину з епілепсією
18706

Як організувати профілактику ГРВІ у дитсадку

Сезон гострих респіраторних вірусних захворювань особливо небезпечний для здоров’я дітей. Тож адміністрація дошкільного закладу разом з медичним персоналом має провести відповідні профілактичні та протиепідемічні заходи, щоб запобігти поширенню інфекції
16199