У МОН розповіли про важливість впровадження реформи профільної освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Заступник Лісового назвав одне з важливих завдань реформи профільної середньої освіти

Важливість впровадження реформи профільної освіти

Атестаційний лист: як оформити

Протягом 2025—2026 років в Україні в старшій профільній школі триватиме пілотний проєкт нової реформи. Міністерство освіти і науки України почало підготовку до втілення у життя трирічної профільної середньої освіти.

Для цього обрано 25 закладів, у яких проведуть передпілот. А у 2025 році вже 100—150 закладів освіти стануть учасниками пілотного проєкту. 

Таку інформацію зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків. 

Як він зауважив, результати пілотування — тобто оцінка змістового наповнення навчальних програм — будуть у 2026—2027 роках.

«Якщо говорити про результати масового провадження цієї реформи, то перші учні, які закінчать навчання в академічних ліцеях або професійних коледжах, закінчать його у 2030 році. Саме тоді ми й отримаємо практичні результати реформи», — пояснив заступник очільника МОН.

Він також акцентував, що результати дослідження PISA продемонстрували різницю у рівні знань учнів різних шкіл.

«І це не завжди сільська/міська школа — це більше про соціально-економічний статус учнів, які навчаються у цих закладах освіти. І одним із завдань профільної освіти є вирівнювання цієї нерівності та надання доступу до якісної освіти усім учням — незалежно від того, де вони мешкають. Саме для цього формують мережу академічних ліцеїв, у яких ці школярі навчатимуться», — наголосив Андрій Сташків.

За словами заступника міністра освіти, якщо йдеться про сільські території — мовиться про меншу кількість академічних ліцеїв, ніж зараз є звичайних шкіл, в яких учні навчаються до 11 класу.

«І це передусім пов'язано з тим, що нам потрібні будуть великі заклади освіти, де навчатиметься більша кількість учнів, аби можна було втілити у життя цю ідею профілів. Коли є учні, які виберуть один профіль, є учні, які виберуть інший, і будуть предмети, які будуть вибирати з різних профілів ті самі учні, й треба буде утворювати вже міжкласні групи», — підкреслив посадовець.

Джерело: Освіта24

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді