Як провести інструктаж з охорони праці, якщо заклад працює дистанційно

4924
Автор
провідний фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності Інституту модернізації змісту освіти

Запитання

Як провести інструктаж з охорони праці педагогічних працівників, якщо заклад працює дистанційно? Чи потрібен додатковий наказ про його перенесення?

Відповідь

Аудит пожежної безпеки: що перевірятимуть

Роботодавець зобов’язаний організувати інструктажі з питань охорони праці та протипожежної безпеки і в разі якщо працівник виконує роботу дистанційно. Так скеровує стаття 13 Закону про охорону праці. Тому особа, відповідальна за проведення інструктажу з безпеки життєдіяльності, повинна провести вступний інструктаж з педагогічними працівниками.

Якщо дистанційна робота передбачає присутність педагогів у закладі освіти для проведення навчання, інструктаж проводять очно з реєстрацією в журналі реєстрації інструктажів. Якщо педагоги можуть проводити дистанційне навчання з дому, особа, відповідальна за проведення інструктажів, проводить його онлайн.

Реєстрація інструктажу онлайн може бути у двох формах:

  • письмовій — оформляють під час присутності педагогічного працівника в закладі освіти (збори, педрада тощо);
  • електронній — обовʼязково фіксують час проведення інструктажу. Підпис особи, яка проводила інструктаж, та особи, з якою проводили інструктаж, в електронній формі не­обо­вʼяз­ковий.

Щоб проводити інструктажі дистанційно, установіть наказом електронну форму журналу реєстрації інструктажів із питань охорони праці на робочому місці відповідно до додатка 6 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. А також визначте порядок відеозв’язку під час проведення інструктажів.

Одне з головних питань вступного інструктажу з педагогами — правила поведінки під час перебування в укритті та під час сигналу «повітряна тривога». Це особливо важливо під час дистанційного навчання. Якщо діти перебувають у закладі освіти, зрозуміло, що такий сигнал означає, що необхідно прямувати до сховища. Але якщо діти перебувають вдома і лунає сигнал повітряної тривоги, педагогічний працівник має призупинити навчання. Педагог також має пройти в укриття.

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9717

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
62393

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
8905

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5074