Деякі абітурієнти не складатимуть іспити для вступу на магістратуру

Частина вступників у магістратуру може не складати іспити

Вступ на магістратуру без іспитів

Протокол засідань команди психолого‑педагогічного супроводу

У Міністерстві освіти і науки України змінили умови вступу в магістратуру.

Відтепер якщо вступ в магістратуру відбувається на основі вже здобутого ступеня магістра, тобто у разі отримання другої вищої освіти за цим рівнем, вступ може відбуватися без складання ЄВІ та ЄФВВ. Проте не на всі спеціальності.

Зміни стосуються освітніх програм всіх спеціальностей, окрім 081 «Право» та 293 «Міжнародне право». У такому разі вступникам у магістратуру достатньо буде скласти іспити безпосередньо в закладі освіти.

Окрім того, за спеціальними умовами в магістратуру зможуть вступити студенти, які здобули ступінь бакалавра у 2024 році та відповідають наступним критеріям:

  • зареєстровані та проживають на тимчасово окупованій території;
  • проживають в населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії;
  • проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з таких територій після 1 січня 2024 року.

Зазначені вступники можуть отримати рекомендацію для зарахування на магістратуру без складання ЄВІ та ЄФВВ, якщо вступають до того ж вишу, де здобули ступінь бакалавра, за спеціальностями, що мають особливу підтримку.

У разі, коли у цьому ЗВО немає магістерської програми за такою спеціальністю, студенти можуть подати документи до будь-якого переміщеного (тимчасово переміщеного) вишу або закладу вищої освіти в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Джерело: Освіта24

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78566

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
304

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді