В Україні оновлять 10 професійно-технічних закладів освіти

67,3 млн грн отримають 10 профтехів для створення інклюзивних просторів, облаштування укриттів, утеплення та встановлення сонячних електростанцій

Зміни в закладах профтехнічної освіти

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

10 закладів професійно-технічної освіти, що розташовані вздовж усієї прифронтової лінії від Сумської до Одеської областей, отримають 67,3 млн грн на оновлення навчальних приміщень. 

Зміни планують у 4 ключових напрямах: термомодернізація приміщень, встановлення сонячних панелей, створення комфортних укриттів та інклюзивних просторів.

«Наша мета — це створити комфортний та безпечний навчальний процес для учнів профтехів на прифронтових територіях. Для цього разом із партнерами ми інвестуємо в укриття, утеплення, сонячні електростанції та обладнання майстерень. На сьогодні це всього 10 закладів освіти, які вже мають досвід співпраці зі швейцарським проєктом державно-приватного партнерства, але вони мають стати майданчиком для поширення такого досвіду», — зауважив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Окрім того, заплановані зміни, були обрані, орієнтуючись на потреби закладів, які наразі потерпають від постійних повітряних тривог, знеструмлень, некомфортних температурних умов у навчальних приміщеннях і гуртожитках, як наслідок — перерв у навчанні.

Передбачається, що проєкт дасть змогу понад 5 тисячам студентів, викладачів та персоналу профтехів отримати доступ до комфортних майстерень, гуртожитків та укриттів. 

«Основна мета цього напряму — відновлення 10 закладів П(ПТ)О під гаслом "Відбудувати краще, ніж було". Проєкт прагне створити безпечні умови для навчання і відновити зацікавленість учнів, випускників шкіл і дорослого населення», — акцентував Пошан КС, директор «Свісконтакт» в Україні та радник з питань реконструкції проєкту EdUP. 

Гроші на реалізацію інфраструктурного напряму надає уряд Швейцарії.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142241

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86417

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді