Чим небезпечно поширення інтимного контенту для дітей?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Чому ділитися відвертим контентом небезпечно для дітей та які покарання передбачені за його розповсюдження

Небезпека поширення інтимного контенту для дітей

Протокол засідань команди психолого‑педагогічного супроводу

За даними британської організації Internet Watch Foundation, 92% матеріалів сексуального характеру, які минулого року видалили з інтернету, діти й підлітки зробили й надіслали зловмисникам самостійно. У звіті також йдеться про те, що злочинці все частіше націлені на дітей від 3 до 6 років.

Саме тому в ГО #stop_sexтинг відповіли на ряд найпоширеніших запитань щодо цієї теми. 

Як зауважили в організації, у деяких ситуаціях злочинці шантажують дітей і підлітків, обманюють або вимагають створювати та розповсюджувати сексуальні зображення або відео самих себе. Іноді хлопці й дівчата ведуть пряму трансляцію або спілкуються по відеозв’язку й можуть не знати, що їх записують. 

Важливо зауважити, що людина, яка постраждала від насильства, ніколи в цьому не винна. Навіть якщо матеріали інтимного характеру були надіслані самостійно — винуватцем є той, хто їх вимагає та зберігає.

Відповідно до результатів британських аналітиків, серед основних причин, чому діти й підлітки створюють і надсилають відвертий контент, є:

  • дослідження власної сексуальності;
  • спосіб налагодження стосунків з хлопцем / дівчиною;
  • встановлення довіри з кимось.

Зокрема, поки такий контент поширюється за згодою, є довіра та повага, діти й підлітки не бачать у цьому проблем.

Проте, існує постійна загроза, що стосунки між молодими людьми можуть зіпсуватися й хтось захоче помститися, або ж поділиться таким контентом з друзями, щоб похизуватися, а ті поширять фото у класі.

У #stop_sexтинг акцентують, що: перегляд; придбання; зберігання; переміщення; розповсюдження такого контенту незаконне й, згідно з Кримінальним кодексом України (стаття 301-1), карається позбавленням волі від 8 до 12 років для людей, віком від 16 років.

Для осіб від 11 до 16 років у вигляді покарання передбачені примусові виховні заходи (стаття 498 ККУ). Зокрема, батьки / опікуни правопорушника нестимуть адміністративну та цивільну відповідальність: відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Для цього необхідно пояснити дітям, що не лише створення контенту є небезпечним, а й перегляд та поширення таких фото й відео караються законом.

Тому, ділитися відвертим контентом може бути небезпечним для дітей, оскільки:

  • це заборонено законом;
  • завжди є потенційний ризик, що ці фотографії можуть завдати репутаційної шкоди зараз або в майбутньому;
  • це може призвести до кібербулінгу та булінгу;
  • такі ситуації негативно впливають на психологічний стан дитини, адже видалити контент з інтернету майже неможливо.

У разі виникнення подібної ситуації, батьки й діти можуть звернутися по допомогу на:

  • інтернет-портал «Internet Watch Foundation» (платформа допоможе видалити контент сексуального характеру);
  • сервіс Take It Down (допоможе зупинити поширення й видалити онлайн-фото й відео);
  • консультаційну лінію за номером 1545 (далі обрати «3») — дзвінки безплатні й анонімні, лінія працює цілодобово;
  • Національну гарячу лінію із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «ЛаСтрада» за номером 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного);
  • платформу #stop_sexтинг — там можна отримати підтримку від психолога (конфіденційно й безплатно в телефонному форматі, онлайн чи в Telegram);
  • сайт ГО «Teenergizer» — тут можна отримати психологічну консультацію у форматі «рівний-рівному».

Джерело: НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47880

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159850

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31564

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59602

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді