Школи в Україні пройдуть трансформацію. Заклади освіти втратять «радянський присмак» і не матимуть зелених стін, червоної підлоги й холодних коридорів.
Відповідну концепцію вже презентував віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров.
Як він зауважив, оновити треба не тільки зміст та сенс освіти, а й самі приміщення шкіл. Учні там проводять значну частину свого часу, саме тому важливі умови, у яких вони навчаються й формуються як особистості.
«Простір впливає на мислення. Сьогодні більшість шкіл в Україні побудовано за п'ятьма типовими радянськими проєктами. Зазвичай, це старі радянські приміщення. Саме тому разом з партнерами та за кошти донорів вирішили розробити концепції трансформацій таких типових шкіл», — зазначив міністр цифрової трансформації.
Заплановано, що пілотним етапом відбудують за таким принципом 5 шкіл, які пошкоджені через війну та вже потребують ремонту.
Серед змін, які відбудуться в закладах освіти після реалізації проєкту:
- буде безбар'єрність незалежно від мобільності учнів чи викладачів;
- школярі та вчителі зможуть малювати на стінах коридорів, змінювати освітлення, температуру в класі та переставляти меблі під свої потреби;
- діти зможуть подрімати в комфортних зонах усамітнення, створювати власні проєкти, вирощувати рослини на подвір’ї чи збирати роботів у майстернях;
- безпека — якісні заокруглені укриття без темних закутків.
«Порахували, що трансформація коштує на 30% дешевше, ніж нове будівництво. Далі пілотні школи стануть прикладом для повоєнної відбудови. Я вважаю, що школи не мають нагадувати приміщення лікарні. Вони мають бути схожими на маленький офіс Google чи Netflix, на місце, де народжуються проривні ідеї та мрії», — наголосив посадовець.
Окрім того, Михайло Федоров акцентував, що реформа освіти триває на повну. Вже реанімовано реформу НУШ, упроваджують нові технології, трансформують профтехи, запускають реформу фінансування вищої освіти та виводять учнів у безпечний режим офлайн-навчання.
За інформацією Телеграм-каналу Михайла Федорова