Які зміни відбудуться з 1 вересня під час викладання «Захисту України»?

«Один урок на місяць, але на повний день»: Оксен Лісовий розповів, як з 1 вересня зміниться викладання «Захисту України»

Оновлення предмету

Контроль за системою НАССР: чотири кроки

Для українських старшокласників і старшокласниць повністю переписали освітню програму дисципліни «Захист України». Під час оновлення звідти прибрали все, що стосувалося радянського підходу. У Міністерстві освіти і науки планують, що викладати предмет по-новому почнуть уже з 1 вересня 2024 року.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. 

Також для закладів освіти змінили рекомендований перелік обладнання, яким мають бути оснащені класи, і розробили методику організації освітнього простору та процесу навчання.

Як зауважив очільник освітнього відомства, оновлена програма «Захисту України» складатиметься з 6 модулів. Серед них:

  • домедична допомога з елементами тактичної медицини;
  • топографія;
  • тактика;
  • інженерія: навички управління БпЛА, радіозв’язку тощо.

«Завдання дисципліни “Захист України” — дати молодому громадянину усвідомлене розуміння того, для чого захищати державу, чому це вигідно йому особисто, чому держава є важливим інструментом досягнення його особистого успіху та безпеки. І далі — навички того, як саме він може захищати її», — акцентував керівник МОН.

У грудні 2023 року на оновлення дисципліни з державного бюджету виділили 1,74 мільярда гривень. Вони підуть на:

  • нове технічне оснащення кабінетів;
  • обладнання з домедичної допомоги й загальновійськових дисциплін;
  • закупівлю дронів.

За словами Оксена Лісового, в Україні функціонуватиме мережа приблизно з тисячі навчальних центрів для викладання «Захисту України». Закупити необхідне обладнання для них мають у травні-червні.

«У регіонах уже формується своя мережа. Завершуємо підготовку списків необхідного обладнання, щоб передати на погодження Міністерству оборони», — акцентував міністр освіти і науки.

Після нововведень навчальні центри працюватимуть кущовим методом: один центр на 5-10 шкіл, зокрема, й сільських. У них навчатимуться всі учні старшої школи — дівчата й хлопці. На вивчення «Захисту України» передбачили півтори години на тиждень, які «трансформують в один урок на місяць, але на повний день».

Керівник МОН зауважив, що на навчання вчителів «Захисту України», яке розпочнеться найближчим часом, цьогоріч заклали 100 мільйонів гривень.

«“Захист України” викладатимуть у навчальних центрах педагоги, які займаються лише цією дисципліною. Сьогодні її покладають як додаткове навантаження на вчителів фізкультури, історії чи інших предметів. Але для нас важливо підібрати людей, які будуть завантажені винятково цим предметом 100% свого робочого часу», — підкреслив Оксен Лісовий.

Окрім того, він наголосив, що відомство передбачило супервізію для вчителів, яку протягом року здійснюватимуть інституції, що проводили навчання. До цього долучаться Міноборони й громадські організації, зокрема:

  • Марія Берлінська та Victory Drons;
  • «Військова школа «Боривітер»«;
  • «Солом’янські Котики».

«Наше завдання — не мілітаризувати суспільство, а сформувати у нього оборонну свідомість та осмислений підхід до важливості цього захисту. Хочемо надати спокійну психологічну установку громадянину, що війна може стати складником нашого життя, і це не катастрофа чи трагедія, якій не можна протистояти. Навпаки: ми спроможні захищатись і знаходити для себе різні ролі: як у контексті армії, так і в контексті цивільних дій», — акцентував міністр освіти і науки.

За інформацією Hromadske

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді