МОН спростить навчальні програми для школярів

У МОН працюють над спрощенням освітніх програм для школярів

Навчальні програми в закладах освіти

Демотивованість учня: ознаки та рекомендації

У Міністерстві освіти і науки України працюють над спрощенням деяких освітніх програм. Зокрема, йдеться про два великі блоки предметів, звідки мають виключити все другорядне:

  • гуманітаристика;
  • STEM-блок (природничі науки та математика).

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. 

Як він зауважив, у сучасних умовах необхідно створити можливість для дітей самим заглиблюватися в тему, яку вони вивчають, аналізувати навчальний матеріал і розвивати креативне мислення та фантазію.

«Коли ми в “Українській літературі” даємо на рік, умовно, 42 автори, то розуміємо, що діти не заглибляться у твір, якісно його не рефлексуватимуть, не матимуть часу на осмислення вчинків героїв і проживання ситуацій. А це те, заради чого ми привчаємо дітей до читання», — роз’яснив очільник освітнього відомства.

За його словами, сучасні школярі й школярки активно використовують технології, аби зменшити собі кількість роботи. Наприклад, штучний інтелект може допомогти учням швидко написати будь-яке есе. Саме тому не варто «заштовхувати» дітей у ситуацію, де вони через перевантаженість вимушені свідомо фальсифікувати роботи.

Міністр освіти наголосив, що розвантаження програм стане важливим кроком для навчання дітей на прифронтових і тимчасово окупованих територіях, а також — за кордоном.

«Нам слід більше часу приділяти засвоєнню матеріалу — не гнати їх зашвидко, не забивати надто великою кількістю другорядної інформації, яка в нас поки що, на жаль, передбачена в програмі», — акцентував Оксен Лісовий.

Спрощені програми команда МОН обіцяє презентувати громадськості вже влітку.

За матеріалами Hromadske

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді