Проект «Музей» для розвитку дошкільників

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Як розмовляти з дітьми про мистецтво? Як пояснити, що таке живопис, натюрморт чи експозиція? Як зробити похід до музею з дитиною не нудним і запобігти формуванню в неї стереотипу, що відвідувати музей — це поводитися тихо, нічого не торкатися, уважно слухати?

Пропонуємо шукати відповіді на ці запитання разом з дітьми у межах проекту «Музей».У пригоді вам стануть розробки, які ми підготували в листопадовому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» №11/2017.

Логіка розгортання проекту «Музей» в тому, щоб упродовж першого тижня ознайомити дітей з поняттям «музей» та видами музеїв, допомогти їм усвідомити, що музей — це не зоопарк, не магазин і не бібліотека, а протягом другого — допомогти дошкільникам створити власний музей. Особливості реалізації проекту описані у вступній статті.

Календарне та перспективне планування містить такі матеріали, як-от:

  • дерево цілей
  • ідея, програмовий зміст, очікувані результати реалізації проекту
  • змістове наповнення десяти тематичних днів
  • плани-конспекти інтегрованих занять для кожного дня.

На картках картотеки в підрубриці «Справи дня» — описи ігор, вправ та інших форм роботи з дітьми під час проживання тематичних днів.

Кольорові сторінки одинадцятого числа містять такі матеріали:

  • асоціативна карта «Музей» та завдання для самостійної діяльності
  • майстер-класи зі створення експонатів для власного музею, а також натюрмортів у різних техніках
  • ілюстрації для обговорення «Музей».

Скільки ми не розповідали дітям б про те, якою важливою є діяльності музеїв, ці розповіді можуть залишитися в їхній пам’яті лише розповідями. Емоційно-естетичні враження від музейної педагогіки в дітей виникають тоді, коли вони самі взаємодіють з експонатами, долучаються до музейних справ. А організувати таку діяльність якнайліпше можна під час ігор. Ідеї щодо їх реалізації, а також добірка творів, які доцільно почитати з дітьми в «книжчиному домі», — на сторінках цього числа журналу.

Докладніше про це, а також описи ігор та вправ логіко-математичного спрямування на картках картотеки, завдання для самостійної діяльності, конспект інтегрованого заняття з англійської мови на тему «A visit to a museum» — у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 11/2017.

У попередньому номері  — Кухня

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275520

Цікаві фізкультхвилинки для дошкільнят

Завантажте фізкультхвилинки, що перетворять навчання на гру! Діти непосидючі та втрачають увагу? Наші фізкультхвилинки – це не просто рухи. Це ключі до зняття напруги, розвитку активності та легкого засвоєння нового. Зробіть навчання захопливим вже сьогодні!
89870

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як війна впливає на психоемоційний стан дошкільників і як взаємодіяти з дітьми в час війни. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми про війну. Допоможете батькам говорити на складні теми та підтримувати своїх дітей
1731

Ігри з піском та водою для дітей раннього віку

Діти ще з раннього віку полюбляють діяти з піском і водою — пересипати, переливати, копати, бризкатись, будувати. Використовуйте пісок під час різних ігор, особливо – у літній оздоровчий період
7494

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді