Проект «Кухня» в закладі дошкільної освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Дозволити дитині покулінарити або навіть пограти з кухонним приладдям матусі зазвичай сприймають скептично. Адже відомо — кухня не місце для ігор. Утім кухня може бути розвивальним середовищем. Переконайтеся в цьому в межах проекту «Кухня»

Журнал «Методична скарбничка вихователя» № 10/2017 радить не зосереджуватися суто на кулінарних процесах. Логіка розгортання проекту «Кухня» в тому, щоб протягом двох тижнів вивести дитячу уяву за стіни звичайної домашньої кухні — ознайомити з особливостями створення і функціонування кав’ярні, допомогти організувати пікнік тощо. Особливості реалізації проекту описані у вступній статті.

Календарне та перспективне планування містить такі матеріали, як-от:

  • дерево цілей
  • ідея, програмовий зміст, очікувані результати реалізації проекту
  • змістове наповнення десяти тематичних днів
  • плани-конспекти інтегрованих занять для кожного дня.

12 запитань і відповідей про атестацію

На картках картотеки в підрубриці «Справи дня» — описи ігор, вправ та інших форм роботи з дітьми під час проживання тематичних днів.

Кольорові сторінки десятого числа містять такі матеріали:

  • асоціативна карта «Кухня» та завдання для самостійної діяльності;
  • майстер-класи зі створення творчих виробів з одноразового посуду, а також паперових фруктів;
  • ілюстрації для обговорення «Кухня».

Як скласти меню для дитячого кафе? Які продукти обрати для приготування страви? Як і де їх потрібно зберігати? Чи обов’язково дотримуватися рецепта? Довідатися про усе це діти зможуть під час гри-стратегії. Ідеї щодо її реалізації, а також добірка творів, які доцільно почитати з дітьми в «книжчиному домі», — на сторінках журналу.

Описи ігор та вправ логіко-математичного спрямування, цікавинки з «бабусиної скрині», ігри з англійської мови та багато іншого — у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 10/2017.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275520

Цікаві фізкультхвилинки для дошкільнят

Завантажте фізкультхвилинки, що перетворять навчання на гру! Діти непосидючі та втрачають увагу? Наші фізкультхвилинки – це не просто рухи. Це ключі до зняття напруги, розвитку активності та легкого засвоєння нового. Зробіть навчання захопливим вже сьогодні!
89870

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як війна впливає на психоемоційний стан дошкільників і як взаємодіяти з дітьми в час війни. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми про війну. Допоможете батькам говорити на складні теми та підтримувати своїх дітей
1732

Ігри з піском та водою для дітей раннього віку

Діти ще з раннього віку полюбляють діяти з піском і водою — пересипати, переливати, копати, бризкатись, будувати. Використовуйте пісок під час різних ігор, особливо – у літній оздоровчий період
7494

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді