Графік відпусток у закладі освіти

Автор
Досвід • 20 років у сфері трудового законодавства • понад 7 років на державній службі • член експертної ради журналу «Кадровик-01», член журі Всеукраїнської премії «Кадровик року» • лектор семінарів і вебінарів, курсів підвищення кваліфікації для кадровиків • автор сотень статей у журналі «Кадровик-01» та тисяч індивідуальних консультацій для клієнтів експертно-правової системи «Експертус Кадри»
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ

 

Графік надання відпусток складають у закладі освіти на кожний календарний рік. Не склали графік відпусток, не погодили його з профспілкою чи іншим представницьким органом працівників, не ознайомили з графіком відпусток всіх працівників закладу — порушили законодавство про працю. Аби уникнути штрафів, скористайтеся нашими підказками.

Графік відпусток: відповіді на запитання

Графік відпусток: зразок

Законодавство не регламентує форми графіка відпусток. Тож адміністрація закладу освіти розробляє його самостійно відповідно до правил діловодства.

У графіку відпусток бажано вказати такі відомості:

  • прізвище, ім’я, по батькові та посада кожного працівника;
  • вид відпустки;
  • період, за який надається відпустка;
  • місяць початку та закінчення відпустки;
  • кількість календарних днів відпустки;
  • за потреби – інформація щодо перенесення відпустки (підстава, нова узгоджена дата відпустки).

У грифі затвердження має бути слово ЗАТВЕРДЖУЮ (без лапок); назва посади, підпис, ім’я та прізвище особи, яка затвердила документ; дата затвердження.

До графіка щорічних відпусток включають:

  • основну, зокрема невикористану за минулі роки;
  • додаткову за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
  • додаткову за особливий характер праці;
  • інші додаткові, передбачені законодавством.

Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (стаття 10 Закону України «Про відпустки»).

Погодження графіка відпусток

Графік відпусток погоджують із виборним органом первинної профспілкової організації – профспілковим комітетом. Якщо немає профкому, то з іншим представницьким органом трудового колективу. Так визначено статтею 10 Закону про відпустки. Роль «іншого органу» зазвичай відіграє Рада трудового колективу. 

Гриф погодження оформлюють нижче реквізитів «Підпис» та «Візи».

Затвердження графіка відпусток

Роботодавець затверджує графік відпусток особисто або розпорядчим документом. Так визначено у розділі ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5.

Якщо у закладі освіти працює понад 100 осіб і він має структурні підрозділи, скажімо філії, які розташовані в інших населених пунктах, то графік відпусток затверджується наказом. Наказ про затвердження графіка відпусток у цьому разі містить додаткові вказівки, наприклад роздати керівникам структурних підрозділів (філій) витяги із графіка відпусток. На графіку оформлюють гриф затвердження наказом.

Наказ про затвердження графіка відпусток не потрібен, якщо не потрібні додаткові вказівки, щоб упровадити та виконувати графік відпусток. У цьому разі графік відпусток затверджує керівник особисто – оформлює гриф затвердження зі своїм підписом.

Ознайомлення працівників з графіком відпусток

Затверджений графік відпусток необхідно довести до відома всіх працівників закладу освіти.

Працівників, які працюють безпосередньо у закладі, ознайомлюють з графіком відпусток під підпис. А як це зробити, якщо деякі працівники працюють дистанційно, або хворіють чи відсутні з інших причин? Чи можна їх не ознайомлювати з графіком? Закон про відпустки не містить винятку, що на час дії воєнного стану працівників можна не ознайомлювати з графіком відпусток. Належним способом довести графік відпусток до дистанційних працівників буде той, про який працівник і роботодавець домовилися у трудовому договорі — електронна пошта, вайбер тощо. У відповідь працівник може написати: З графіком відпусток ознайомлена: 21.12.2024. Галина Турботлива

Внесення доповнень до графіка відпусток

Трапляється, що після затвердження графіка відпусток приймають на роботу нового працівника. Як бути в цьому разі: внести зміни чи скласти окремий графік для нового працівника?

Мінсоцполітики вважає правильним внести доповнення до графіка відпусток, якщо після початку року прийняли на роботу нових працівників (лист від 25.08.2015 № 475/13/116-15).

Якщо необхідно доповнити графік відпусток, щоб включити до нього нових працівників, потрібно узгодити з ними періоди відпусток, погодити зміни з профспілкою. Відтак затвердити зміни так само, як затвердили графік відпусток на рік: наказом або грифом «ЗАТВЕРДЖУЮ» на документі. 



зміст

Педрада. Телеграм. Новини

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді