Як змусити батьків прийти в школу

2091

Запитання

Запитання читачів: «І на батьківські збори, і на виклики батьків учня до школи приходить його 20-літня сестра. На які норми законодавства посилатися, щоб до школи замість сестри прийшли батьки учня?»

Відповідь

Право повнолітніх осіб брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незаперечне (ч. 4 ст. 259 Сімейного кодексу України). Однак є ще й інші норми, як-от:

  • законними представниками малолітніх або неповнолітніх дітей є їхні батьки (ч. 1 ст. 242 Цивільного кодексу України)
  • батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти (ч. 3 ст. 150 Сімейного кодексу України).

І цього вже достатньо, щоб відповісти на запитання. Та все ж якщо заглибитися…

Від часу зарахування дитини до школи між батьками й закладом освіти виникають цивільно-правові відносини. Звичайний порядок їх розвитку:

  1. батьки пишуть заяву про зарахування їхньої дитини до школи, надають інші документи відповідно до законодавства
  2. директор закладу освіти видає наказ про зарахування учнів
  3. батьки та учень ознайомлюються зі статутом закладу освіти, з правилами внутрішнього розпорядку, іншими документами і приймають їх як такі.

Батьки та їхня дитина — здобувач освіти — набувають статусу учасників освітнього процесу. Кожна категорія учасників освітнього процесу має свої права та обов’язки відповідно до Закону України «Про освіту». Так, і здобувачі освіти, і їхні батьки зобов’язані дотримувати (частини треті ст. 53 і 55):

  • установчих документів
  • правил внутрішнього розпорядку закладу освіти
  • умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності).

Крім того, батьки зобов’язані сприяти:

  • виконанню дитиною освітньої програми
  • досягненню дитиною результатів навчання, передбачених освітньою програмою.

Як бачимо, у цивільно-правових відносинах дитину перед шкільною адміністрацією представляють батьки. А якщо ще взяти до уваги зміст статуту й правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, то знайдемо достатньо правових підстав, на які батьки «підписалися» ще зі свята Першого дзвоника.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Профілактика дитячого травматизму в школі

Які види та причини травматизму школярів? Що можуть зробити вчителі та батьки, аби не допустити травмування дітей під час занять у школі та в період їх перебування за межами навчального закладу?
33836

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14611

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24973