Чи визначено норми використання мийних засобів на одну дитину

25865

Запитання

Дошкільний заклад має намір закупити мийні засоби. Завідувач доручила медичній сестрі скласти перелік необхідних мийних засобів та розрахувати обсяг їх витрат на одну дитину? Чи встановлені норми використання мийних засобів у дошкільному навчальному закладі на одну дитину?

Відповідь

Вихідні та робочі 2020

Норм використання мийних засобів у ДНЗ на одну дитину нормативними документами не передбачено. У кожному закладі вони будуть різними, адже їх обраховують відповідно до витрат мийних засобів за попередній рік:

  • кількість мийних засобів, використаних у минулому році, ділять на кількість дітей.

Відповідно до такого розрахунку на одну дитину можна визначити орієнтовну кількість мийних засобів на наступний рік.

Використання мийних засобів у дошкільних навчальних закладах регламентовано Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

Мийні засоби, які використовують у ДНЗ, повинні мати позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи про дозвіл на застосування в дошкільних навчальних закладах (п. 5.3 Інструкції).

Тому під час закупівлі мийних засобів обов’язково слід вимагати у постачальників або продавців супровідні документи, що підтверджують наявність такого висновку.

Зауважте!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9715

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
8885

Тиждень безпеки в ЗДО: планування

Тиждень безпеки дитини є формою систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Тому доцільно організувати комплексну роботу, передбачаючи взаємодію всіх учасників освітнього процесу
97484