📢 Систему оцінювання НУШ не скасують, але спростять: МОН відреагувало на петицію
Посадова інструкція вчителя: оновлена
У Міністерстві освіти і науки прокоментували петицію про скасування нової системи оцінювання в рамках реформи Нова українська школа, яка набрала необхідні 25 тисяч голосів. Багато українців розкритикували цю модель, назвавши її надто складною та незручною для дітей і вчителів.
Як пояснила заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова, що повне скасування цієї системи неможливе, адже вона є ключовою складовою освітньої реформи. Відмова від неї означала б глобальний перегляд усіх змін у шкільній освіті.
МОН визнає, що запропонований механізм виявився надто складним, тому його планують спростити. Уже два місяці ведеться активна робота над вдосконаленням підходів, зокрема:
- Полегшення інструкцій щодо ведення шкільних журналів — як у паперовому, так і в електронному форматі.
- Співпраця з розробниками електронних журналів, щоб синхронізувати процеси.
- Залучення вчителів та освітянських інституцій до обговорення змін через створення фокус-груп.
- Організація вебінарів для педагогів з різних регіонів, щоб пояснити нові підходи.
За словами заступниці очільника МОН, проблема полягає не в самій концепції, а в її недостатньо зручному впровадженні.
«Причина появи цієї петиції була в тому, що ми протистоїмо не самій логіці, не самому підходу, а тому, яким чином було запропоновано це зробити», — зауважила Надія Кузьмичова.
Відповідно до змін, учні 5-9 класів отримують оцінки за чотирма рівнями, кожен з яких містить три бали. У підсумку максимальний бал залишається 12. Водночас школи можуть застосовувати власні методи оцінювання, але підсумкові оцінки мають бути переведені у 12-бальну шкалу.
Зокрема міністр освіти і науки Оксен Лісовий визнав, що реформа базової школи має певні труднощі, які наразі намагаються виправити. Вже триває робота над оновленою версією інструменту оцінювання, яка збереже основні групи результатів, але стане більш зрозумілою для вчителів та учнів.
Як запевнили в МОН, до початку нового навчального року система має стати простішою, прозорішою та зручнішою.
«Ми маємо поглиблення цього несприйняття складністю. І ми це розуміємо, визнаємо і робимо зараз зусилля для того, щоб це оновити. І до нового навчального року зробити все це зрозуміліше й прозоріше», — наголосила заступниця міністра освіти.
Джерело: Вчися. Медіа