📢 Маніпуляції із "вчительською тисячею": роз'яснення міністра освіти і науки

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Лісовий застеріг від маніпуляцій «вчительською тисячею» на місцях

Нарахування

Про новий профстандарт для вчителя

Субвенція на доплати у розмірі 1000 гривень для українських вчителів була перерахована ще на початку січня. Усі кошти мають бути спрямовані виключно на виплати педагогам, і Міністерство освіти і науки України уважно стежить за їхнім використанням.

Керівник МОН Оксен Лісовий під час пресконференції наголосив, що міністерство контролює процес виплат і готове втручатися у разі виникнення проблем.

«Ми уважно слідкуємо за ситуацією. Якщо виявляємо порушення — одразу вживаємо відповідних заходів, щоб гроші дійшли до вчителів вчасно», — зауважив очільник освітнього відомства.

Міністр також застеріг місцеві органи влади від можливих маніпуляцій із нарахуванням доплат. Зокрема, є ризик, що «вчительську тисячу» можуть компенсувати зменшенням інших надбавок, наприклад, за престижність, яка наразі коливається від 5 до 30%.

«Ми не допустимо ситуацій, коли додають одне, а забирають інше. Якщо такі випадки з’являться — будемо жорстко реагувати», — наголосив Оксен Лісовий.

Нагадаємо, що з 2025 року всі українські вчителі щомісяця отримуватимуть +1000 грн до зарплати. А з вересня 2025 року ця доплата збільшиться до 2000 грн.

Доплата передбачена для всіх педагогів, включно з тими, хто отримує мінімальну заробітну плату.

МОН закликає освітян повідомляти про можливі зловживання, щоб гарантувати справедливий розподіл коштів.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96932

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102333

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1272

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді