День пам’яті Героїв Небесної Сотні: інформаційні матеріали

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної сотні 20 лютого

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Національно-патріотичне виховання в школі

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні — пам’ятну дату, встановлену указом Президента у 2015 році. Цей день присвячений вшануванню учасників Революції Гідності, які віддали свої життя за демократію, права людини та європейське майбутнє України.

Саме в ці дні, з 18 по 20 лютого 2014 року, протистояння між українським народом і тодішньою владою досягло свого піку. На Майдані Незалежності загинуло 78 протестувальників, а після 20 лютого ще понад 20 осіб померли від поранень. Всі вони стали частиною меморіалу борців за незалежність України — Небесної Сотні.

Події того часу стали переломним моментом в історії країни. Українці заплатили високу ціну за право жити в демократичній, європейській державі. День Героїв Небесної Сотні покликаний нагадувати про їхню відвагу, силу духу та жертовність.

Пам’ять про Небесну Сотню залишається символом боротьби за свободу, гідність і незалежність України. Вшанування їхнього подвигу має сприяти громадській активності, єдності суспільства та усвідомленню відповідальності за майбутнє країни.

Цьогоріч значну кількість інформаційних матеріалів до Дня Героїв Небесної Сотні опублікували на сайті Українського інституту національної пам’яті. 

За матеріалами УІНП

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96932

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102333

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1272

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді