Доплати педагогічним працівникам за складні умови праці: роз'яснення МОН

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Роз’яснення МОН щодо доплат педагогічним працівникам зробив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків

Доплати вчителям за роботу в непростих умовах

Співпраця з органами громадського самоврядування

З початку 2025 року всі педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти отримують гарантовану доплату за роботу в непростих умовах.

Як зауважили в освітньому відомстві:

  • Мінімальна сума доплати — 1300 грн (до оподаткування), незалежно від обсягу педагогічного навантаження та формату роботи.
  • Виплати є обов’язковими для всіх педагогів.

Про це також під час наради з представниками ОВА та керівництвом департаментів освіти наголосив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Який розмір доплат мають вчителі:

  • з 1 січня 2025 року — 1300 грн до сплати податків (1000 грн після оподаткування).
  • з 1 вересня 2025 року — 2600 грн до сплати податків (2000 грн після оподаткування).

Якщо педагог має навантаження понад ставку, доплата збільшується пропорційно.

Постанова КМУ № 1286 регламентує порядок виплат, які триватимуть до завершення воєнного стану. Після його скасування доплати продовжать до кінця того календарного року, коли воєнний стан буде припинено.

Розподіл коштів здійснюється відповідно до даних, поданих територіальними громадами. МОН уже провело наради з представниками громад щодо механізму виплат, і ця робота триває.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5281

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96924

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102318

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1265

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді