Як оплачуватимуть працю педагогів у разі простою через війну: роз’яснення профспілки
Перевірки та інституційний аудит: яка різниця
Через війну в Україні багато педагогів не можуть щоденно працювати з учнями у звичному режимі. Як у таких випадках здійснюється оплата їхньої праці пояснили в Управлінні соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.
Відповідно до Інструкції № 102 щодо обчислення зарплати освітян, якщо уроки не проводяться з незалежних від учителя причин (наприклад, карантин чи надзвичайні обставини), оплата здійснюється за тарифікацією, за умови виконання іншої організаційно-педагогічної роботи.
Окрім того, Галузева угода між МОН та Профспілками на 2021-2025 роки передбачає:
- оплату простою у розмірі середньої зарплати для педагогічних і непедагогічних працівників;
- збереження тарифної ставки для педагогів у разі відсутності занять через незалежні від них обставини.
Також закон дозволяє педагогам виконувати свої обов’язки дистанційно. Зокрема, Закон України «Про дошкільну освіту» передбачає, що робочий час педагога включає не лише викладання, а й організаційну та методичну роботу. Вона може здійснюватися поза межами закладу освіти.
Усі нюанси оформлення наказів з кадрових питань, особових справ та особових карток. Усе про документи з атестації педагогів. Особливості кадрового документообігу під час воєнного стану
Відповідно до Кодексу законів про працю України, дистанційна робота означає, що працівник може виконувати свої завдання будь-де, використовуючи інформаційно-комунікаційні технології.
Таким чином у разі простою через війну оплата праці педагогів може здійснюватися за однією з моделей:
- оплата середньої зарплати під час простою;
- оплата за тарифікацією, якщо педагог виконує організаційну чи методичну роботу (наприклад, проводить дистанційні заняття).
Педагоги закладів освіти, які через війну не можуть працювати у звичайному режимі, мають право на оплачуваний простій або дистанційну роботу із збереженням тарифної ставки.
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки