Як оплачуватимуть працю педагогів у разі простою через війну: роз’яснення профспілки

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Особливості оплати праці педагогів під час військової агресії

Оплата праці педагогам у період простою

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Через війну в Україні багато педагогів не можуть щоденно працювати з учнями у звичному режимі. Як у таких випадках здійснюється оплата їхньої праці пояснили в Управлінні соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Відповідно до Інструкції № 102 щодо обчислення зарплати освітян, якщо уроки не проводяться з незалежних від учителя причин (наприклад, карантин чи надзвичайні обставини), оплата здійснюється за тарифікацією, за умови виконання іншої організаційно-педагогічної роботи.

Окрім того, Галузева угода між МОН та Профспілками на 2021-2025 роки передбачає:

  • оплату простою у розмірі середньої зарплати для педагогічних і непедагогічних працівників;
  • збереження тарифної ставки для педагогів у разі відсутності занять через незалежні від них обставини.

Також закон дозволяє педагогам виконувати свої обов’язки дистанційно. Зокрема, Закон України «Про дошкільну освіту» передбачає, що робочий час педагога включає не лише викладання, а й організаційну та методичну роботу. Вона може здійснюватися поза межами закладу освіти.

Відповідно до Кодексу законів про працю України, дистанційна робота означає, що працівник може виконувати свої завдання будь-де, використовуючи інформаційно-комунікаційні технології.

Таким чином у разі простою через війну оплата праці педагогів може здійснюватися за однією з моделей:

  • оплата середньої зарплати під час простою;
  • оплата за тарифікацією, якщо педагог виконує організаційну чи методичну роботу (наприклад, проводить дистанційні заняття).

Педагоги закладів освіти, які через війну не можуть працювати у звичайному режимі, мають право на оплачуваний простій або дистанційну роботу із збереженням тарифної ставки. 

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5280

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96920

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102309

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1258

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді