Чому медіаграмотність стає ключовою навичкою для сфери освіти?

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Медіаграмотність в онлайн-освіті як необхідність сьогодення

Важливість медіаграмотності під час навчання

Проєктна діяльність учнів

У 2024 році кожен третій інтернет-користувач у країнах ЄС долучався до онлайн-навчання — проходив курси або використовував цифрові освітні матеріали. За даними Євростату, частка таких користувачів зросла до 33%, що на 3% більше, ніж у 2023 році.

Найбільш активно онлайн-освіту опановували в Ірландії (61%), Нідерландах (59%) та Фінляндії (53%). Водночас найнижчий рівень залученості зафіксували в Румунії (10%), Кіпрі (11%) та Болгарії (17%).

В Україні також зростає популярність дистанційного навчання, особливо серед молоді та людей середнього віку. Війна суттєво вплинула на цей процес — через безпекові ризики багато школярів вимушені навчатися онлайн. 

Згідно з дослідженням «Індекс майбутнього» у 2024 році, 24% українських учнів здобувають освіту дистанційно, причому найбільше таких дітей у східних і південних регіонах.

Однак разом із поширенням цифрової освіти виникає новий виклик — медіаграмотність та критичне мислення. Величезна кількість інформації в інтернеті потребує навичок її аналізу, відрізнення достовірних джерел від фейкових і запобігання впливу дезінформації.

Візьміть у роботу просвітницьку програму для учнів «Свідомий користувач медіапростору»

Критерії для ефективного онлайн-навчання:

  • Розвиток медіа- та інформаційної грамотності;
  • Формування навичок критичного мислення;
  • Підвищення рівня інформаційної безпеки.

Сучасна освіта має не лише використовувати цифрові технології, а й навчати відповідальному споживанню контенту. Це допоможе учням, студентам і педагогам максимально ефективно використовувати можливості онлайн-навчання, знижуючи ризики інформаційних загроз у цифровому світі.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Посилення безпеки закладів освіти: співпраця з поліцією охорони

Розглянемо, як у межах експериментального проєкту в закладах освіти організовують роботу офіцерів Служби освітньої безпеки, чим вона відрізняється від роботи шкільних офіцерів поліції, а також, як діють уповноважений поліцейський, команда реагування закладу освіти
11264

Використання штучного інтелекту в роботі вчителя

Інтернет-ресурси, зокрема нейромережі, стрімко набирають популярності. Ознайомтеся з основними відомостями про нейромережі та штучний інтелект в освітньому процесі. Скористайтеся досвідом, як створювати за їх допомогою навчальний контент і розвивати в учнів критичне мислення
187

Поєднання онлайн і офлайн форм навчання

Розглянемо форми дистанційного навчання, вимоги до його організації, а також з’ясуємо, чим дистанційна форма здобуття освіти відрізняється від використання технологій дистанційного навчання
6327

Академічна доброчесність: цінності, принципи та чинники впливу

Питання академічної доброчесності має бути складником Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. Прописати це нескладно… Утім важливо, щоб це було не лише на папері. Тому ця стаття — для кожного педагога.
153

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді