Громади продовжать закуповувати сучасне обладнання для предмету «Захист України»

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Інтерактивні тири й симулятори дронів: у 2025 році громади продовжать закупівлі для «Захисту України» у 2025 році

Закупівля обладнання для вивчення предмета

Співпраця з органами громадського самоврядування

У 2024 році в уряді виділили 1,65 млрд гривень на закупівлю обладнання для предмета «Захист України». Однак громади, які не встигли використати кошти торік, продовжать закуповувати обладнання в 2025 році. 

Відповідне обладнання спрямовують до спеціальних навчальних осередків, створених для 5–10 шкіл. Такі осередки облаштовані сучасною технікою, що допомагає учням краще опановувати практичні навички.

Минулого року МОН ухвалило оновлену навчальну програму предмету «Захист України», за якою нині відбувається навчання. Оновлена програма спрямована на формування в молоді національної ідентичності й базових навичок для життя та захисту себе й інших. 

З програми вилучили зазубрювання статутів, ходіння строєм і надмірно академізовану теорію. Натомість додали більше відпрацювань практичних навичок, які будуть актуальними для життя в сучасному світі.

Громади вже витратили 507 млн грн на закупівлю сучасного обладнання для навчальних осередків. На ці кошти придбано 460 інтерактивних тирів та орієнтовно 2000 симуляторів польотів на дронах.

Також навчальні центри отримали манекени для надання домедичної допомоги, бронежилети, каски протигази, а також макети гранат, автоматів, пістолетів і мін тощо. Цей інвентар допоможе учням 10–11 класів отримати практичні навички для захисту себе й оточення.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5278

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96916

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102298

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1253

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28108

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді