День Соборності України: корисні матеріали для проведення заходів
Заходи до Дня Соборності України в школі
22 січня щороку відзначається День Соборності України. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.
У цей день в 1919 році відбулося проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу, що увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонами тогочасних імперій.
Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, — духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу — фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.
Для України соборність — це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Тож соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності нації — фундаменту для побудови демократичної держави.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.
Саме тому гасло цьогорічної інформаційної кампанії — «В єдності сила».
Детальніше ознайомитися з інформаційними матеріалами можна на сайті Українського інституту національної пам’яті.
За матеріалами УІНП