Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище
Міністерство освіти і науки України запровадило інноваційний освітній проєкт за темою «Теоретико-методичні засади викладання навчального предмета / інтегрованого курсу “Захист України”», який дасть змогу осередкам відповідно до Державного стандарту профільної середньої освіти вивчати оновлений предмет уже цього навчального року.
Таким чином з 1 вересня вивчення предмета «Захист України» проходитиме спеціально створених по всій країні осередках (орієнтовна кількість — 1200). Вони об’єднають учнів із кількох закладів освіти, що забезпечить високий рівень підготовки та ефективне засвоєння знань. Алгоритм створення осередку можна знайти за посиланням.
Як допомогти педагогу повернутися до роботи
Окрім того, у МОН працюють над створенням оптимальних умов для вивчення предмета «Захист України» та над наказом щодо поділу класів на групи. Відповідний підхід гарантуватиме ефективніше засвоєння матеріалу та дасть змогу учням і ученицям набувати потрібних практичних навичок. Нині документ уже пройшов громадське обговорення, МОН опрацювало та врахувало зауваження та пропозиції, а далі — процедура погодження і публікація наказу.
Запровадження нової Модельної навчальної програми є важливим кроком для адаптації освіти до сучасних реалій та підвищення рівня готовності молоді до захисту своєї країни. Осередки створюють можливості для ліпшої підготовки учнів, забезпечуючи доступ до сучасних методик навчання та інноваційного обладнання.
Цьогоріч зміни розпочнуться у 10 і 11 класах, де предмет викладатимуть за новою Модельною навчальною програмою в осередках. Залучення учнів із різних закладів освіти до одного осередку підвищить якість навчання та забезпечить єдиний стандарт підготовки в усіх регіонах країни.
За інформацією МОН