Атестація педагогів у дошкільній освіті: категорія та педагогічне звання одночасно

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Присвоєння одночасно кваліфікаційної категорії та педзвання вихователям, вихователям-методистам, музичним керівникам, інструкторам з фізкультури, керівникам гуртків

Атестація педагогів у дошкільній освіті

Закон про дошкільну освіту

Відповідно до нового Закону України «Про дошкільну освіту» за результатами атестації педагогічного працівника визначається його відповідність займаній посаді, встановлюється або підтверджується тарифний розряд, присвоюється або підтверджується кваліфікаційна категорія та може бути присвоєно або підтверджено педагогічне звання.

Зокрема в Положенні про атестацію педагогічних працівників зазначено, що педагогічне звання «старший вихователь» може присвоюватися вихователям-методистам закладів дошкільної освіти, яким за результатами попередньої атестації присвоєно (підтверджено) першу або вищу кваліфікаційну категорію.

Вихователі, музичні керівники й інструктори з фізичної культури ЗДО можуть отримати звання «вихователь-методист», якщо вони мають стаж понад 5 років і в попередню атестацію отримали категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії».

Якщо вихователь-методист атестується на вищу кваліфікаційну категорію та має вже першу, то звання «старший вихователь» може присвоюватися під час атестації одночасно.

Окрім того, звання «вихователь-методист» можуть отримати вихователі та інші педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, які мають другу чи першу кваліфікаційну категорію, та атестуються на більш високу кваліфікаційну категорію, тобто відповідно першу чи вищу.

Звання «керівник гуртка-методист» можуть отримати керівники гуртків закладів дошкільної освіти, які мають стаж роботи понад 5 років та найвищий (12-й) тарифний розряд.

Тобто під час атестації педагогічні працівники можуть не лише підтверджувати свою кваліфікацію, а й отримувати нові звання, що сприятиме їхньому професійному зростанню та підвищенню якості дошкільної освіти.

Джерело: Профспілка працівників освіти і науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96924

Атестаційний лист: як оформити

Перед керівником закладу освіти постає питання оформлення документації з атестації. А педагогу, що атестується, цікаво, за якими критеріями буде оцінюватися робота. Допоможемо розібратися з питанням Атестаційного листа.
46448

Протокол засідання атестаційної комісії: оформити правильно

Атестація педагогів відбувається за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників. Згідно з ним засідання атестаційної комісії оформляються протоколом. Хто за нього відповідає, які дані він повинен містити, як скласти протокол засідання атестаційної комісії – читайте далі
39870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді