Розпочато конкурс МОН на модернізацію харчоблоків у закладах освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН оголошує конкурс проєктів для модернізації харчоблоків у закладах освіти

Модернізація харчоблоків у закладах освіти

Співпраця з органами громадського самоврядування

Міністерство освіти і науки розпочало конкурс проєктів щодо обладнання та модернізації харчоблоків у закладах освіти, зокрема військових ліцеях. Фінансування обраних проєктів відбуватиметься за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Які заклади освіти можуть взяти участь у конкурсі:

  • Військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.
  • Заклади освіти з чисельністю учнів від 200 осіб, за винятком шкіл, які є єдиними в громаді й мають від 100 учнів.
  • Заклади, що організовують освітній процес в очному або змішаному форматі та мають укриття або планують їх облаштувати до кінця року.

Серед важливих умов для участі: наявність відповідної проєктної документації, технічна спроможність для логістики та гарантія співфінансування з місцевих бюджетів.

Окрім того, проєкти закладів повинні відповідати одній із наступних моделей організації харчування:

  • «Базова кухня» для закладів із чисельністю учнів від 200 до 600 осіб, залежно від розташування.
  • «Опорна кухня» для шкіл з чисельністю учнів від 700 до 1500 осіб. Ця модель передбачає доставлення готових страв до прилеглих закладів освіти.
  • «Фабрика-кухня» для закладів освіти, яким надаватиме послуги з харчування.  

У період з 20 до 29 січня 2025 року заклади освіти можуть подати свої заявки у Єдиній цифровій системі. Одразу після цього відбудеться етап оцінювання проєктів обласними адміністраціями. І з 6 лютого 2025 року проходитиме формування переліку проєктів МОН. 

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5280

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96924

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102318

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1264

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді